Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanítsak meg valakit...

Hogy tanítsak meg valakit magyarul?

Figyelt kérdés
Találtam néhány oldalt, de valahogy nem tudom, hogyan kezdhetnénk bele. A dolgot az is cifrázza, hogy az egész neten keresztül fog folyni, skyppal. Meg ahogy olvasgattam a nyelvtan könyveket, arra kellett rájönnöm, hogy ez tök bonyolult és nem tudom, hogyan adjam át neki. Esetleg le lehet tölteni óravázlatot valahonnan?
2011. nov. 1. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Én nem vagyok szakértő, de először éreztesd meg vele, hogy a kiejtés milyen nehéz, és csak szavakat gyakoroljatok hogy kiejtse őket. Jah és persze amiket mond azoknak a szavaknak a jelentését is mond meg, hogy tudja miről beszél. És ha így megtanul szavakat utána könnyű lesz mondatba helyezni őket:)
2011. nov. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én csak a betűkre gondoltam eddig, de jobban bele gondolva, tényleg van egy csomó "hülye" szavunk dj, tj...mittom én :D

Köszi

2011. nov. 1. 11:11
 3/10 anonim ***** válasza:

"Hogy tanítsak meg valakit magyarul?"


Sehogy, nem sokra megy vele.


"Meg ahogy olvasgattam a nyelvtan könyveket, arra kellett rájönnöm, hogy ez tök bonyolult és nem tudom, hogyan adjam át neki. "


Az FSI magyar kurzusa hanganyaggal együtt fent van a neten, nem kell improvizálni.

2011. nov. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Én nem vagyok szakértő, de először éreztesd meg vele, hogy a kiejtés milyen nehéz"


A magyar kiejtés igen könnyű.

2011. nov. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

És ha mondjuk azért kell neki mert ide fog költözni?

Amúgy bocsi, de hasznos választ nem igazán tudok adni:(

2011. nov. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"magad teljesen kifejezni a használatával nemtudó"


Te lehet, hogy nem tudod kifejezni magad magyarul, de más, aki már megtanulta, képes lehet rá, te szerencsétlen irigy szerb.

2011. nov. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hogy ide fog-e költözni azt nem tudom. Elsősorban nagy álma, hogy néhány kedvencét magyarul olvashassa el. De imádja a magyar kultúrát.
2011. nov. 1. 14:46
 8/10 Pakwt ***** válasza:
Ha az ábécét, a betűk a hangértékét megtanulta, akkor az olvasással-beszéddel sok gondja nem lesz. Első szótagra dobjuk a hangsúlyt, amit látunk leírva azt mondjuk szóban is, hiszen a magyar alapvetően a kiejtés szerinti írásmódot használja, ellentétben például az angollal, és így tovább. A nyelvtannal viszont származásától függően fog megszenvedni, mert egy angolnak brutál nehéz lesz feldolgozni a főnévragozás 18 esetét (nem beszélve az idesorolt de nem valódi esetragokat is), az igeragozás változatos alakjait és a magánhangzó-harmónia szerinti illeszkedést a képzők/jelek/ragok esetében. Javaslom végy egy magyar nyelvkönyvet (anyanyelven könnyebb magyarázni a paradigmákat) és te azt tovább adod neki az ő nyelvén. De ahhoz, hogy valaki idegen nyelven élvezzen szépirodalmat, igen hosszú és rögös út vezet, de a kitartást meghozza gyümölcsét, hajrá! :)
2011. nov. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Pakwt válasza:


Köszi szépen! :D Hát igen, először engem is sokkolt, hogy hova akar eljutni :D de bízom a képességeiben, mert angolul is önállóan tanult meg és azóta egy törökkel is beszélgettem, aki már egy éve tanul magyarul és tök folyékonyan megy neki.

2011. nov. 3. 11:45
 10/10 Pakwt ***** válasza:
Amúgy milyen anyanyelvű az illető? Sokat számít az is, hogy honnan kezdi az ember, utánanéznék pár dolognak, bár magyarra még nem oktattam külföldit, de ha gondolod írj egy privátot és talán tudok adni pár hasznos tanácsot. :)
2011. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!