Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az elkövetkezendő években...

Az elkövetkezendő években melyik szakma lesz a legkeresettebb?

Figyelt kérdés

2 év múlva érettségizem de már régóta gondolkodom merre menjek tovább tanulni.Bioszból fogok emelt szinten érettségizni,érdekel is,orvosi pályán is gondolkoztam,de végül elvetettem mert rájöttem hogy nem nekem való állás lenne.Pszichológia is nagyon érdekel,de ebben sem vagyok teljesen biztos.

Biosszal mit lehet még kezdeni?Érdemesebb lenne okj képzésen szakmát szerezni inkább diploma helyett?

18/L


2012. júl. 24. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
2012. júl. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pszichológiát NE, diplomás munkanélküli leszel aki semmihez se fog érteni. Magyarrszágon nincs rá kereslet, ez nem Amerika, ahol mindenkire jut egy terapeuta...


Érdemes nyelveket tudni,, legalább 4-et középszinten, legjobb ha ebből kettőt felsőfokon is tudsz beszélni. Erre feküdj rá, ez mindennek a kulcsa. Kihalófélben vnnak a kétkezi munkások, de őket nem is becsülik meg... amire mindig szükség lesz, azok a tanárok. Érdemes biosztanárként gondolkodnod, elvégezni egy angol/német/spanyol szakot és elentkezni egy kéttannyelvű suliba mint idegen nyelven oktató tanár. Kapodnak értük. Ez a sima angol/német/amgyar/bosz tanárokról nem mondható el...

2012. júl. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha biológia szakra akarsz menni neadjisten, akkor NE AZ ELTE-RE... az egy nagy rakás kaki biosz szempontból. Szeged és Pécs a nyerő..
2012. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én meg azt hallottam, hogy Pécs az nagyon kaki biológiából, Szeged és ELTE a jó.


Az más kérdés, hogy Magyarországon biológiával nem sok helyen lehet elhelyezkedni, szóval ez a tanács eleve gáz.


Menjél inkább gyógyszerészre, az is részben biológiás!

2012. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Te műr csak biztos tudod, akinek valószínűleg semmi köze hozzá:D Én biológus vagyok, szóval tudom hogy könnyen el lehet vele helyezkedni, mivel évente 3-4-en végeznek a kezdeti 250 emberből és mivel nagy kereslet van rá:D Szóval az a gáz, h azt terjeszted, amit itt gyk-n olvasol. Gyógyszerészetin alig van biosz, tudom, mert lakótátrsam gyógyszerésznek tanul. És tudom, hogy az ELTE sz@r biosz szempontból, tapasztalat, sorra jönnek át hozzánk Szegedre.
2012. júl. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A pszichot nem írnám le csak úgy. Pláne most, hogy elindult egy folyamat a kormányzat részéről, ami azt is jelentheti, hogy az iskolapszichológusi munkakört kötelezővé fogja tenni az intézmények számára. Persze ezzel meggazdagodni nem lehet.
2012. júl. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

legalább 4 nyelvet középszinten, de inkább kettő legyen felsőfokú???

jah meg akkor legyen egy informatikus, egy közgazdász meg egy mérnök végzettséged a nyelvek mellé ennyi erővel. akkor biztos nem lesz problémád.


de h a kérdésre is válaszoljak mindenképpen vmi olyan irányba próbálj menni amit az ipar tud hasznosítani. ott van a nagy pénz és a kereslet

2012. júl. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!