Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztika szakon milyen...

Anglisztika szakon milyen minort lehet felvenni? (ELTE)

Figyelt kérdés
Szeretnék spanyolt tanulni második szakként, de nincs belőle jelenleg nyelvtudásom, és ha jól tudom, kezdőknek nem indítanak csoportot. Franciából lesz nyelvvizsgám, de azt utálom, a spanyol jobban érdekel. Na most, amire kíváncsi vagyok, az az, hogy második évben lehet-e minort váltani? Mondjuk első évben megcsinálnám a spanyol középfokút, és akkor már felvehetném azt minorként? Vagy egyáltalán kötelező minort felvenni? Lehet úgy, hogy csak második évben kezdem el? A franciát tényleg nem akarom tanulni olyan mélyen.

2012. júl. 27. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia :)

Nem tudom, aktuális-e még a kérdés, de: anglisztikán nem kötelező első évben minort felvenni, sőt. Ha hat féléves lenne a minorod, akkor igen, de ha csak négy, akkor másodév elején kell felvenni.

Spanyolt tanulhatsz addig az ELTE ITK-ban, olcsóbban, mint más nyelviskolában és kapsz érte gyakjegyet is. Szóval szerintem ne vedd fel a franciát, ha nem is szereted annyira, meg másodévig sok minden változhat. Lehet, hogy inkább specre mennél, nem is minorra, vagy más minor kezd érdekelni...

2012. aug. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Aktuális még a dolog, és sokat segítettél, ezeket nem tudtam. Franciából most mentem volna nyelvvizsgázni, de lemondtam, és inkább elkezdtem spanyolt tanulni csak úgy magamnak. :))
2012. aug. 26. 19:32
 3/3 webnyelv ***** válasza:

Szerintem sem kötelező első évben rögtön felvenni a minort! Ráér második évtől is, viszont annál tovább ne halogasd.

De ha "unalmadban" bejárnál első évben francia minoros órákra (ha megengedik), azzal nem vesztenél. Vagy ha spanyolos órákra nézegetnél be, azzal se.

2012. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!