Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mesélnétek nekem az egyetemről...

Mesélnétek nekem az egyetemről, hogy a középiskolához képest milyen, mik várhatóak?

Figyelt kérdés
nagyon kíváncsi vagyok az órarendre láttam hogy így össze-vissza vannak meg a tanárok, sulitársak?:) várom az emlékeket, tapasztalatokat. nagyon sokba került-e .. szval várom!:)
2012. aug. 2. 00:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Nekem életem eddigi legszebb évei az egyetemi évek voltak.

A szaktársakat imádtam, jófejek voltak, mindenki jóban volt mindenkivel nagyjából, lett egy keménymag, akikkel folyton együtt lógtunk. Sokat buliztunk, de mellette a tanultunk is, igen az órarend az néha kiakasztó tud lenni ahogy meg van oldva, épp ezért (és csakis emiatt) néha ellógtunk innen-onnan:) Mivel otthonról albérletbe költöztem, így sokat önállósodtam, kicsit felnőttem.

Nagy élmény lesz, meglátod!:)

23L

2012. aug. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm bár még csak 10.-es vagyok már izgatott vagyok emiatt..nemtudom h várjam-e de nagyon kíváncsi vagyok rá:D
2012. aug. 2. 01:20
 3/12 anonim ***** válasza:
ja hogy még csak 10.-es vagy:) hát akkor azt tanácsolom, hogy élvezd ami most van, mert azok is jó évek!:) bár érthető hogy kíváncsian várod;)
2012. aug. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Sokkal önállóbbnak kell lenni, mint középiskolában.

Egyetemen nagyon kevesen foglalkoznak azzal (év közben), hogy te tanulsz-e, és nagyon kevés a jegy is. Javító jegy általában nincs, hanem helyből javítóvizsgával indulhatsz.


Ha nem tanulsz _egész_évben_ akkor a vizsgaidőszakban fogsz kibukni, de ott nagyon gyorsan. Nem lehet megtanulni az anyagot 2-4 nap alatt, amennyi akkor lesz rá.


Ami még külön probléma egy ideje: nagyon kell vigyázni a tárgyválasztásoknál. Sokszor egymásra szervezik az órákat, és oldd meg te, hogy egyszerre 2 órán is ott tudjál lenni, egymástól fél km-re.

2012. aug. 2. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon jó volt, én imádtam! De nagyon önállónak kell lenned. Nincs osztályfőnök, aki megmondja a tutit. mindent magadnak kell intézned: lakhatást, bankkártyát, bérletet, tantárgyfelvételt, stb. Ha megbuksz egy vizsgán, a javító pénzbe kerül. Van, hogy két vizsga ugyanarra az időpontra esik és egyiket sem tudod más időpontra tenni vagy két kötelező tantárgy órái ugyanabban az időpontban vannak. hát ez senkit nem érdekel ott, meg kell oldanod. aki ilyen kis csendes volt, nem nyitotta ki a száját, ha baja volt, nem mert segítséget kérni, az ki is hullott hamar, mert nem neki való az önállóság. De azok is kihullottak, akik a nagy önállóságukban nem jártak órákra, mert korán volt, nem tanult, így nem mert bemenni vizsgára, stb. a lényeg, h senki nem kér rajtad számon semmit, de a következmények súlyosak.
2012. aug. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a középiskola tele volt sznob tizenévesekkel, akik orvos- ügyvéd meg egyéb szülők gyerekei. Ráadásul ez alapján ment a barátkozás is: "neked ismerem az apádat, mert a szüleink összejárnak" "ezzel a csajjal lehet barátkozni, mert menő cuccai vannak" "ezzel nem barátkozunk, mert túl egyszerű családból van..." A tanárokkal is ment a jópofizás, pl a gazdagok meghívták a tanárokat vacsorázni, fizették a teniszbérletüket, és persze érdekes módon mindig a leggazdagabb, tanárokkal jóban lévő osztálytársaim voltak a legjobb tanulok, közben meg annyira buták voltak, hogy jobban el tudtam volna képzelni őket egy kisegítőben, mint egy gimnáziumban...Nem szerettem a középiskolát épp ezért. Egy barátnőm lett onnan, aki lakótelepen lakott és egy konyhán kisegítő az anyukája, apja meg alkalmi munkás, nekem az anyukám segédápoló, apukám szerelő, úgyhogy megtaláltuk egymást... érdekes velünk senki nem akart jóban lenni, amikor ezt megtudták.... Na mindegy. A főiskolán már sokkal normálisabb, összetartóbb társaság gyűlt össze. Ott már azt nézik ki az aki nyitott, jópofa és okos, intelligens, nem azt, hogy honnan jössz és merre laksz. A tanárok zöme is sokkal emberközelibb, mert itt már lehet tegeződni, kötetlenül beszélgetni. Engem itt már a tananyag is sokkal jobban érdekelt, így érdekes módon jobbak is lettek a jegyeim főiskolán, mint ami középiskolában valaha is volt. Már önmagában az élvezet, ha azt tanulod amit szeretsz. Nálunk az első két évben voltak nagyon szétszorva a tantárgyak, sok volt a lyukas óra, a harmadik évben már nem annyira. Lényegesen többet kell tanulni mintha középiskolában lennél, de ha érdekel valami, könnyebben is meg fogod jegyezni. Plusz én úgy látom nem is arra kíváncsiak, hogy Atól Zig meg tudod e tanulni, hanem hogy van e benned némi eredetiség, érted e az összefüggéseket. Én összességében nagyon szerettem ezt a három évet, sőt sajnálom is, hogy vége van. Ha jól tanulsz, akkor kapsz ösztöndíjat, itt helyfüggő, de van, hogy egész jól el lehet lenni belőle. Nekem volt, hogy félévente jött 25 ezer forint. Nekem egyébként nem került sokba a főiskola, sőt szerintem ennél kevesebb nem lehetett volna, havi 20 ezerből kijöttem, bár tényleg nem szórtam a pénzt. Állami támogatottra vettek fel, bejárós lettem, mert nem akartam kolis lenni, albérletet pedig nem tudtam volna fizetni. 6ezer volt a távolsági bérlet + 4 ezer a budapesti, úgyhogy a havi 15- 20 ezer az a legfelsőbb összeg volt, és ebbe beletartozik már az is, hogy kaját vettem, vagy fénymásoltam, megvettem egy könyvet stb... de ugye ezek megint nem rendszeres költségek. Viszont ez utóbbi inkább szakfüggő, nálunk nem sokat kellett költeni, van ahol extrém sokat még úgy is, hogy államilag támogatott képzés
2012. aug. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jah, költségek:

Albi 12.000+ rezsi, ez úgy 18.000 ft.

Kaja 30. 000

Bérlet 2000 kb.

telefon: 3000

Könyvek: változó. Van, amit muszáj megvenni, de pl. mi fénymásoltunk is sokat, mert elkértük attól, akinek volt. Van, amit kötelezőnek mondanak, de semmi haszna. Nekem kb. 10.000 ment el könyvekre félévente meg sok-sok pénz másolatokra.

Én nagyjából ezekre költöttem, havi 40-50-ből megéltem, de én kaptam ösztöndíjat is, mert jók voltak a jegyeim. 2006-ban végeztem.

2012. aug. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: hol és mekkora albérletet kaptál te havi 18E-ért rezsivel ???
2012. aug. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Gondolom voltak társai, akikkel együtt béreltek egy albit, nem olyan meglepő ez!


Ami nekem nagyon nagy változás volt hirtelen, az az órák hossza és hogy olykor késő délutánig bent kellett maradni, vagy is a legtöbb nap így zajlott, igen. Az első hetekben olyan hulla voltam, hogy majd leesett a fejem és emellett az anyag mennyisége és töménysége is sokkal durvább, mint középiskolában. Nehezen váltottam át erre a rendszerre, de 1-2 hónap alatt sikerült belerázódnom, még éppen időben! :)


Sokba nem kerül, mert itthon élek és bejárós vagyok, a jegyzeteket mindig elsefteljük felsőbbévesekkel, vagy könyvtár, szerintem 2 év alatt 15 ezret költöttem max jegyzetekre.


Az órákat nehezen birom. Van hogy 5 órán keresztül egyhuzamban van órám, aztán 3 lyukas, és megint 3 óra egyhuzamban. A lyukasórákat utálom, bejárósként nem sok mindent tudok kezdeni ezalatt magammal, de az utóbbi időben rászoktam, hogy viszem magammal az évköziket és csinálom, ez egész jól bejött.

Olyan is volt, hogy végeztem 2-kor és este 6-tól lett volna még egy órám. Hát az sokszor kimaradt az életemből, gondolom érthető okok miatt. :D De mentségemre szóljon, hogy csak egy fakultatív hanyagolható tárgy volt. :)

2012. aug. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
jó egyetemistának lenni , bár az tény, hogy sokat kell tanulni. na de attól függ, hogy ki milyen szakon van :) ( én Debreceni Egyetemen tanulok, biológia szakon, most leszek másodéves ) . jó a társaság, a csoporttársak is jó fejek :). a vizsgaidőszak az elég kemény, de ki lehet bírni .
2012. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!