Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan ajanlatos az egyemetem...

Hogyan ajanlatos az egyemetem jegyzetelni? Ti h szoktatok? Egyaltalan h kell?

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
amit fontosnak tartok,azt leírom és semmi probléma nem volt belőle.sőt volt egy tanárunk(ráadásul a dékán) az rendesen mondta hogy mit kell leírni.nagyon ritka az ilyen a felsőoktatásban.először egy kicsit nehéz lesz,de bele lehet jönni.
2012. aug. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt embere válogatja. Van, aki laptopot használ és gépel. Ez talán azért jó, mert ha a tanár kihagy vmit, akkor csak odakattintasz és beírod, füzetbe ez lehet macerásabb. Vannak olyanok is, akik lapokra írnak és otthon fűzik össze őket a tárgyaknak megfelelően. Ez azért jó mert nem kell sok füzetet és laptopot vinned. Csak lehet elkeverednek a lapok, aztán ennyi. Én pl. minden tárgyat külön füzetbe írok, lehet a gimis megszokás miatt, de nekem így jó. A jegyzetelés meg nem vészes dolog, gyorsan kell és ki kell szűrni a tanár mondandójából a lényeget és csak azt leírni. Elején nehéz lesz, ha gimiben úgy jegyzeteltél, hogy mondatokat írtál le (ahogy énis:D), de aztán ráérzel a dologra. Mindenesetre érdemes jó sok ismerőst összeszedni GT-ben, hogy tudj ki mellé ülni előadáson és leselkedni, ha lemaradtál:)
2012. aug. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elején biztos születnek olyan jegyzetek, aminek se füle, se farka, na meg ha kézzel írsz, és nem gépelsz, és nem szoktad meg, hogy ilyen sokat írj, akkor fogd rázogatni a kezed, mert egy idő után eléggé sajogni tud :) De hamar bele lehet jönni.

Vannak tanárok, akiknél jól lehet jegyzetelni, és vannak, akiknél kevésbé. Emlékszem, tavaly volt egy tanár, akinél tényleg képtelenség volt, mert hiába volt nagyon érdekes, amiről beszélt, hiába volt egy hatalmas tudású valaki, de írásban nem lehetett követni. Elkezdett beszélni valamiről, és egyszerűen nem volt vége a mondatnak, mindenről eszébe jutott valami, arról még valami és így tovább. Egy idő után annyit csináltam, hogy csak szavakat írtam le, abból nagyjából rá tudtam jönni később is, hogy miről volt szó, na meg maradt a szakirodalom, csak nála a tematikában egy-egy témához tartozott kb. 25 tanulmány, egyenként 30-40 oldal.

De azért a többség nem ilyen, le lehet írni, amit mondanak, ők is úgy készülnek az előadásokra, hogy van egy váza annak, amiről beszélni akarnak, és nem csak csaponganak ide-oda.

Az a fontos, hogy figyelj oda, és ha elkapod a ritmust, akkor fogod tudni írni, amiről szó van. Nekem mindig az okozott gondot, ha egy kicsit nem figyeltem, és elvesztettem a fonalat, akkor már rendesen jegyzetelni se tudtam.

De itt sokaktól olvasom azt, hogy szinte minden tanár ppt-n kivetíti az anyagot, és azt utána a hallgatók is megkapják, ezért nem kell írni szinte semmit. Nálunk mondjuk elvétve van ilyen tanár, de úgy látszik, sok helyen így csinálják.

2012. aug. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, még valami: ami eleinte zavaró, legalább is nálunk sok ilyen van, ha neveket is írni kell, a tanár meg csak elhadarja, és fogalmam sincs, hogy kell írni a jóember nevét. Oké, az angol neveket tudom, hogy kell írni, de ha mondjuk egy ismeretlen francia név kerül elő, az már problémás. Általában, ha szólunk, hogy nem tudjuk, hogy kell írni, felírják a táblára, de van olyan tanárom, aki már az elején megmondta, hogy nem fog táblára felírogatni semmit, ne is kérjük. Akkor leírom úgy, ahogy gondolom, hogy kell, aztán otthon rákeresek a neten és kijavítom.
2012. aug. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as, nekem gimiben is olyan volt az egyik tanárom, hogy mindig elkanyarodott az anyagtól, így szinte lehetetlen volt normálisan jegyzetelni. :D
2012. aug. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én szeretek füzetbe jegyzetelni, így én ezt a módszert követem már két éve és ezt is fogom továbbra is. Nekem így van egyben és így kényelmes utána tanulni belőle. Van olyan tanárom, aki a szánkba rágja szinte a lényeget, felírja a táblára stb, de ez nagyon ritka. Figyelni kell az órán és lejegyzetelni a lényeget. Mivel mérnökin vagyok nagyon sok a képlet és ábra, a laptop eszembe sem jutott, nem kényelmes, sokáig tart ezeket beleírni, utólagosan bíbelődni meg nem szeretek vele.

Nekem is van olyan tanárom, akit nem lehetett sosem követni, meg is járta vele mindenki. Senkinek nem készült normális jegyzete, a diákban csak címszavak voltak, jópár éjszakát eltöltöttünk azzal, hogy netről és könyvtárból összebogarásszuk a minimum kérdésekre legalább a válaszokat, mert vizsgákon mindig ezeket kérte vissza kicsit felturbózva. Nagyon csisszre lett meg és még ki is figyelte, hogy ő ezt nem így tanította. :D

2012. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!