Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan mérnök, aki...

Van itt olyan mérnök, aki munkanélküli?

Figyelt kérdés
Képtelenségnek tartom, amikor pl. az élelmiszermérnökire vágyókat lebeszélik róla, hogy ne menjenek, mert nem lesz munkájuk stb... Tényleg így van? Létezik, hogy már a legtöbb mérnöknek sincs munkája? Vagy csak egyeseket nem keresnek?
2012. aug. 7. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Összemosol dolgokat. Egyrészt az élelmiszermérnöki az félig agrárszak, nem "klasszikus" mérnöki. Bővül a hazai élelmiszeripar, vagy mezőgazdaság? Nem. Tehát az évente végző 1-200 élelmiszermérnöknek nincs hova mennie úgy általánosságban.De munka, meg állás mindig van, csak azt kéne már elfelejteni, hogy akármilyen papírral majd vár az állás, meg a karrier. Nem így van, sajnos ez az ingyenes felsőoktatás hátránya. Rengeteg munkanélküli mérnök van. Miért ne lenne?
2012. aug. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 reptoid ***** válasza:
95%

Hallod, nekem aki adja ki a kisboltban a kenyeret hajnalban, azt csak 4 órára vették fel, és végzett élelmiszermérnök :D

Szóval nem munkanélküli, csak a sok tanulással ugyanott van, mint egy szimpla bolti eladó.

2012. aug. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
71%
én még nem találkoztam olyannal,de ha az állam ilyen rohamosan vesz fel ennyi mérnököt....asszem lassan lesz
2012. aug. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mérnök és mérnök között is van különbség.


Egyrészt pl az agrár szakosok, mint tájépítő mérnök, kertészmérnök nem tartozik a klasszikus mérnöki szakok közé, ahogy azt már fentebb is mondták. Klasszikus mérnöki szakok nagyjából a gépész, vegyész, építő, építész, közlekedés, villamos.


Másrészt az iskola sem mindegy. Nyilván egy BME diploma egy vidéki kis főiskolával szemben előnyben van.


Tehát mondjuk ha megnézed a BME gépészmérnököket, akkor ott 95% feletti az azonnal elhelyezkedés a végzés után.

2012. aug. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van, több gépész ismerősöm még most csinálja az MSc-t BME-n, de már mindnek van fix helye, ahová mehet ha végzett, és most nyárra is kaptak munkát. Én építőn vagyok, még "csak" harmad éves, minket is környékeznek. Szóval a BME elég menő, ilyen szempontból. Amúgy kecskeméti vagyok, ott van ugye a GAMF, ott is van pár ismerősöm, na értük nem kapkodnak ennyire, de ott is jobban keresik a gépészeket, villamos mérnököket. Ált. az agrár mérnökök szívnak meg a műszaki menedzserek, a többieket kapkodják a nagyobbnál nagyobb cégek.
2012. aug. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!