Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy valaki...

Miért van az hogy valaki azért kap pluszpontot felvételinél, mert cigány?

Figyelt kérdés
Ennyi erővel én is akarok pluszpontot, mert magyar vagyok. És az hogy megy, hogy ugyanannyi pontot kap valaki, ha gyereke van, mint az, akinek van egy felsőfokú nyelvvizsgája. Csak azért mert mondjuk felcsináltak valakit, miért annak kell szívnia, aki rendesen tanul meg minden???? (és lehet szidni, nem érdekel)
2008. máj. 8. 21:07
1 2
 11/14 anonim válasza:
68%
így van!az utsó válaszónak,meg a terhes anyukának aki nem tud tanulni!Én félig cigány vagyok,tanulok!nem érint a plusz pont,nem is fog,deh nehéz elhelyezkedni(munka),mert sok helyen azzal jönnek,h nincs hely és másnap látom,h új alkalmazott van!nem veszem magamra,mert tudom magamról,h a szüleimtől jó nevelést kaptam,jó körülmények között nőttem fel!és gyerek mellett tényleg nehéz!van egy 1 éves öcsém,és szoktam vigyázni rá,és bizony soxor én se tudok miatta tanulni,de megoldom,igaz másnap a suliba kiakadt szemekkel megyek be,de mégsem háborgok,háborgunk!úgyh a kérdezőnek shut .p!
2008. jún. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
77%
Szerintem sem igazságos hogy cigányok pluszpontot kapnak, de ha megnézed, így sem jár túl sok cigány egyetemre...(khm, vajon miért?)
2008. szept. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
44%
Már bocs, de az alapján senkinek sem jár plusz pont, mert cigány. Annak jár a plusz pont, akinek hátrányos szociális helyzete van. Legalább nézz utána, ha már leírsz valamit. Az meg csak a te primitívségedet bizonyítja, hogy képes vagy olyat írni, hogy "felcsináltak valakit".
2008. szept. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
59%
Azért az poén, hogy én vagyok lepontozva azért, mert leírom, hogy nincs olyan, hogy plusz pont azért mert cigány. Kezébe vette már valalki a jel. lapot? Látott rajta valaki olyat az előnyben részesítésnél, hogy cigány? Az van rajta, hogy hátrányos helyzet. Hátrányos helyzetű lehet bárki, ez a családi hátterétől függ. Örüljön neki, aki nincs ilyen helyzetben. Illetve annak jár, akinek a szülei csak általánost végeztek. Most tőlük kéne irigyelni? Egy csak általánost végzett szülő vajon mennyire tudja ösztönözni a gyerekét a tanulásra? Szerintem igenis ki kell egyenlíteni az esélyeket, és aki sosem volt ilyen helyzetben, az nem tudhatja, hogy milyen előnyöket élvez.
2009. márc. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!