Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Korrepetálhat engem (iskola...

Korrepetálhat engem (iskola időben) az a tanár aki matematikát tanít nekem az iskolában?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom hogy ezt nem lehet de szeretnék biztos lenni ebben.

2012. aug. 21. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Inkább nem etikus, de nem tudok róla, hogy szabályellenes volna.
2012. aug. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Korrepetálhat. Nem etikátlan.
2012. aug. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát eléggé etikátlan a többiekkel szemben, további válaszokat várok
2012. aug. 21. 12:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Te fizeted vagy az iskola? Matematikát vagy más tárgyat tanítana?

Ha más tárgyat pénzért, az még beleférhet, HA nincs más megoldás (pl. falun nincs másik szóba jöhető tanár, csak aki az adott tárgyat órarendileg tanítja, akkor már jobb megoldás, ha a matektanár korrepetál).

Törvény amúgy nem tiltja, az intézmény SZMSZ-e, házirendje tilthatja, no meg az etika.

2012. aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1

mi az, hogy iskola időben?

tanév alatt?

vag neked órád lenne?

vagy neki ? ... nem hiszem

2

hol?

az iskolában?

még mindig jobb, mintha te mennél lakásra, vagy ő menne


3 ingyen?

pénzért?


4

ki fizeti?

2012. aug. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A velem momentán azonos %-szinten álló 14:15-ös válaszoló kérdéseire adott válaszaidra én is kiváncsi vagyok. Amúgy az ördög a részletekben van. A te szempontodból viszont az a fő kérdés, hogy szerencsés-e, ha ő korrepetál. Ha csak arról van szó, hogy értenéd, de neked kicsit gyors az óra, akkor hasznos lehet, de igen gyakran arról van szó, hogy az iskolai tanár egyszerűen nem tudja pont annak a diáknak a módján átadni az anyagot, ezért inkább egy másik magántanár többet segítene, aki egy kicsit másképp közelíti meg a kérdést.
2012. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem etikátlan amennyiben iskolai keretek között a tanítási órák után vagy éppen tanítási órák között lukasórában amikor is a tanár munka idejében van. Minden iskola biztosít elvileg korrepetálásokat.. de egyetlen lüke diák sem marad ott,hogy ezt igénybe vegye. Ez ingyenes és jár.
2012. aug. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17:10: amit írsz, azzal valóban nincs gond. Én etikátlannak azt neveztem, amikor mindez pénzért folyik. Mégpedig azért etikátlan, mert a tanárok közt általában megegyeznek arról, hogy ilye tevékenységet nem folytatnak.
2012. aug. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem vagyok tanár, de nem értem, miért lenne etikátlan

ha a hülye gyerekemnek 2 óra alatt nem megy a fejébe, akkor fizetek + 2 órát, hogy belemenjen.


Ezzel mi a gond?


gond csak ott lenne, ha nem megérdemelten rossz jegyeket adna, hogy a szülőket fejje.


Ha szerinted nem etikus (gondolom, ezért tetted fel a kérdést, mert felmerült), akkor miért nem másik, külsős tanárt választasz ??

2012. aug. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
valóban, tiltja a törvény. pontosan nem tudom melyikről van szó, de ezért nem vállalta el a korrepetálásom tavaly a matektanárom. több tanárom is mondta, h saját tanítványát nem tanítja külön... max sulin kívül, legalábbis én ezt ajánlom. Suliidőben semmiképp!
2012. aug. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!