Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gáz ha egy lány gépészmérnöki...

Gáz ha egy lány gépészmérnöki szakra megy?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ne ez alapján döntsek meg stb..., de néztem videókat a szakról meg utána olvastam több helyen és mindenhol csak pasikat látok mind a videón mind a képeken. Létezik olyan, hogy egy lány gépészmérnöknek tanul? Nagyon ciki lenne egyel a sok fiú között...

17/L



2012. aug. 23. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
A volt osztálytársam lány létére azt mondta, hogy őt vagy felveszek gépészmérnöknek, vagy elmegy traktorosnak. Ha komolyan gondolod, vágj bele. Nagyon fognak neked örülni, kevés a lány, de amennyi van, azokat nagyon megbecsülik :)
2012. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
72%
Nézd másik szempontból... A fiúk nagyon örülnek majd neki! :D
2012. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Én is oda készülök, de én is fiú vagyok XD

Szerintem egyáltalán nem gáz, ennyi erővel az is gáz lenne ha egy fiú mondjuk pszichológia szakra akar menni (eddig oda akartam menni de a gépészet jobban megfogott :P).

Röviden nem, nem gáz. Most, hogy igy megkérdezte egyre jobban gondolkozok rajta és nem jutok arra a következtetésre hogy gáz lenne. De mi is a "gáz"? Az hogy csúfolódnak veled? Nem hiszem hogy fognak mert az egyik legnehezebb szak. Vagy ettől kevésbé lennél nő? Nem, mert akkor mit mondanának a rendőrnők? :D Érted mit akarok mondani. Amúgy szerintem azért kevés a lány, mert a lányokat általánosságban kevésbé érdeklik a gépek, de ha téged érdekelnek az egyáltalán nem baj, sőt :D

Csak kiváncsiságból, ha nem ezt választanád akkor hova mennél?

2012. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :)


Ha nem gépészmérnöknek mennék akkor közlekedésmérnök (ami szintén nem egy csajos szak), de a gépészmérnökkel több esélyem van munkát találni...ezért inkább ezt választom.

2012. aug. 23. 17:27
 5/10 anonim válasza:
83%
A fiúk szeretni fogják, nálunk is van pár lány, 3db, a tenyerünkön hordozzuk őket :D Gyere bátran, jó sorod lesz!
2012. aug. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Kevés a lány gépészmérnökin, de nyugi, azért nem leszel egyedül. És meg leszel becsülve, az biztos:D
2012. aug. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyan már, ne ez alapján dönts! Az én legjobb barátnőm is gépészmérnöknek szeretne tanulni, nagyon jó matekból és fizikából, és van esze is hozzá. Ja, persze és kreatív :) Nem ciki, és tuti nem leszel egyedül lány.
2012. aug. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Véletlenül képben vagyok a dologgal mivel Közlekedésménrök BSc-t végeztem és gépész MSc-re járok.


Az elhelyezkedésről annyit, hogy közlekesként nagyobb az esélyed, nézd meg a BME statisztikáit:


Tehát például: közlekesként jellemző hogy egyetemi kapcsolatok által 0 (!) cég felkeresése után már a záróvizsga előtt el tudsz helyezkedni (ergo a cégek keresnek meg, és ez a jellemző). Azt pedig nem is említem hogy a gépészeknek várható 320.000 helyett a közleken végzetteknek 340.000 az átlagos kezdőfizetés.


32. oldal környéke. [link]

(ez a legfrissebb egyébként)


Az hogy hol vannak lányok.. mindkét szakon egyformán vannak, bár nem sokan. Nem leszel egyik helyen sem egyedüli lány, közleken talán azért picit több lány van, de szerintem ne ez befolyásoljon a döntésedben. Azt válaszd ami jobban érdekel.

2012. aug. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Simán jó, hogy lenne gáz. Ellenkezőleg. Egyetemre felnőtt emberek járnak, ugye te sem gondolod komolyan, hogy ezért bárki beszól?! Sőt, a srácok nagyon fognak örülni neked, úgyis olyan kevés lány van az uncsi előadásokon. Szerintem azontúl, hogy jó szakra mész, csak előnyöd származik abból, hogy lány vagy. Mindig lesz jegyzeted pl :P
2012. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
89%

Nem alaptalan a kérdés, mert a legtöbben minimum furcsállanak egy ilyen választást (Sokan puszta sztereotipia alapján, azaz anélkül, hogy tudnák, mikkel foglalkozhat is egy gépészmérnök).

És a legtöbb lány, aki gépészmérnöknek tanult, otthagyja a pályát, vonatkozik ez azokra is, akik az egyetemen rendesen tanultak, jó eredményeik voltak, nem flörtölgettek a fiúkkal (azaz nem voltak "népszerű"ek).

Jobb, ha ezt is tudod.

2013. márc. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!