Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos, hogy a...

Szerintetek jogos, hogy a szüleim lekezelően beszélnek velem?

Figyelt kérdés

Annyira rosszul esik, és amúgyis rosszul vagyok, most voltak a vizsga időszakok, és a nehezén túl vagyok. sokszor elvagyok a saját terveimmel, elképzeléseimmel, és nehezen tudok más dolgokra koncentrálni. főleg ilyen sulis hülyeségekre. sokszor úgy érzem már, hogy az "agyam nem fog többet" nem bir ráhangolódni arra a leckékre, szóval hiába is tanulnék egy folytába, nem biztos, hogy emlékeznék vizsgán.

A lényeg az, hogy eleve úgy volt, hogy nem megyek idén egyetemre. És ennek ÉN még örülök is, szóval jobb lesz így ha jövő évben megyek, így az érettségi sem kötelező SZERINTEM, a lényeg, hogy a nehezén túl vagyok, és mostmár biztosra lesz érettségi diplomám egyetemre. de annyira elkeserít az, hogy a szüleim hangján érzem a csalódottságot, és a kesert, mintha nem lenne mind1 az, hogy idén kapok diplomát, vagy jövőbe, ha egyszer idén nem megyek egyetemre, logikus nem? és talán úgy állnak hozzá, hogy ha ennyi nem sikerült, akkor biztos olyan hülye vagyok és semmi sem fog sikerülni, vagy ilyesmi, de ezzel egyáltalán nem értek egyet, hiszen olyan vagyok, hogy amit szeretek, és amihez kedvem van, azt nagyon jól csinálom, meg minden..főleg ha magabiztos is vagyok és jó állapotban, de most ez a helyzet zavar. és ami nem érdekel, azt nagyon nehezemre esik megtanulni!!! de ami igen, azt akár tökéletesen megcsinálom.


2012. szept. 2. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen hihetetlen, ezzel szerintem mind így vagyunk. Ami érdekel azt könnyen és jól csináljuk, ami meg nem érdekel, azt nem annyira. Csak tudod vannak akik megerőltetik magukat egy cél érdekében, és vannak akik nem. Ez utóbbi vagy például te. Ha mindig csak azt csinálhatnánk az életben amit szeretünk, de szép is lenne... Nem, ezért általában meg kell dolgozni, meg kell küzdeni. Át kell rágni magadat a szaron, hogy végre egyszer csak azzal foglalkozhass amit szeretsz, és anyagilag se legyen megterhelő. Én nem csodálom, hogy nem dagad a szüleid melle a büszkeségtől, hogy még egy nyavalyás érettségit sem tudtál szerezni. Pedig az nem egy nagy cucc.
2012. szept. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!