Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik tantárgyból könnyű...

Melyik tantárgyból könnyű viszonylag a középszintű érettségi?

Figyelt kérdés

Mert akkor, azt a tantárgyat fel kellene vennem faktnak, de nem tudom mi legyen az és már csak félévig dönthetek. Nehéz a döntésem, ugyanis inkább humán beállítottságú vagyok.

Köszönöm, aki javasolna nekem valamit.



2012. szept. 5. 06:22
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
bioszból a középszintű elég könnyű
2012. szept. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Azt mondják földrajzból a legkönnyebb.
2012. szept. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ma adtam be a papírjaimat :)


Szerintem ez relatív. Voltam múlt tanévben biosz fakton, mert szerettem a tanárt, éppen kedvem, és időm is volt megnézni a faktot. Bonyolult, hosszadalmas képletek, mikroszkópos vizsgálatoknak a színes rajzai a füzetben... Csak pislogtam, hogy lehet ezt megérteni, és leérettségizni belőle.


Földrajz sem annyira egyszerű szerintem. Ott a földtörténeti korok, különböző rétegei a földnek, mi hány 1000 évvel ezelőtt képződött, miért, hová, mikor csúszik, és sorolhatnám.


Én most fogok ősszel leérettségizni infóból (annak ellenére, hogy fel vagyok mente matekból, szeretem, és sajnos a papír miatt, meg a nem létező matektudásom miatt nem fogok ezzel a tárggyal fősulira / egyetemre menni, mert jó, ha egy félévet kibírnék. Ennek ellenére szeretem, és vannak olyan területei, ahová nem kell a matek). Májusban pedig médiából fogok leérettségizni. Ez a kettő a kedvenc tantárgyam, és ha minden jól megy a médiával elfogok tudni helyezkedni (igen, vannak ismerőseim, és érdekel is).


Ez a személyes véleményem. Ha lelkiismeretesen tanulsz, és van olyan tantárgy, amit szeretsz, jelentkezz be nyugodtan belőle érettségire :)


Ez az én szubjektív véleményem, mindenkinek más az erőssége.


18l

2012. szept. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is vagy informatikára vagy angolra gondoltam. A baj, hogy angolt csak 1 éve tanulok és nem tudom, hogy 11. osztály elején vagy végén, tehát 1 vagy 1,5 év múlva a középszintű érettségit letudom-e belőle rakni.

Örülnék, ha írna valaki az angol középszintű érettségiről.

2012. szept. 5. 17:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. 2 osztálytársam érettségizett májusban angolból, halálra tanulták magukat (alapból sokat tanulnak). Egyik csajnak 92% lett, másiknak 91.


Én vizsgáztam angolból áprilisban, szóbeli, nyelvtan, szövegalkotás, minden volt, és 70%-os lett, pedig szinte semmit nem tanultam, csak a tételeket olvasgattam.


Azt mondják, könnyebb egy nyelvvizsga, mint egy érettségi (vagy fordítva? :D)

2012. szept. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mivel szeretem a fizikát, meg faktom is van belőle, ezért szerintem a fizika nem olyan nehéz:D csak meg kell tanulni...
2012. szept. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!