Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó tipp anatómia tanulásához?

Jó tipp anatómia tanulásához?

Figyelt kérdés
Jövő héten kezdek orvosin, és az anatómiától parázok legjobban. Milyen tippet adnátok, ti hogyan rázódtatok bele a tanulásba? volt/van valami technikátok, ami megkönnyíti az anatómiai fogalmak, a rengeteg latin szó megtanulását? a legnagyobb problémám, hogy ugye anatban minden latinul van, a legtöbb dolognak a nevét csak latinul fogom tudni, magyarul nem. Viszont én sajnos nem vagyok az a magolós típus, tehát csak akkor tudom megjegyezni az idegen szavakat, ha le tudom fordítani az anyanyelvemre. Ez tök rossz:(
2012. szept. 8. 00:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Próbálkozz versikékkel :-) egyébként a titok nyitja a sok bonctermezés és az állandó tanulás. Sajnos a magolás nem elkerülhető, de értelmes tanulással redukálható. Ugyanis az anatómia annyira nem logikátlan, mint terjesztik.
2012. szept. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az anatómia nem logikátlan. Ha megtanulod az alapszavakat, meg a latin ragozás egy minimális részét, akkor egyáltalán nem lesz megjegyezhetetlen.

Ui: A Sobotta atlasz hátuljában van szótár, ott megtalálod a kifejezések magyar fordítását.

2012. szept. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Egyébként hol kezdődik jövő héten a suli? Én már túl vagyok az első héten..
2012. szept. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Annyira könnyű lenne most a dolgod, ha egészségügyis szakközépbe jártál volna!

Én oda jártam, egyetemen anatómiára be se kellett járnom, pedig szakközépben csak az utolsó évben volt heti 2 anatómiám, 11.-ben meg heti 1 latinom.


Szerintem kezdj el már most készülni rá úgy, hogy elkezdesz latinul tanulni. Nem kell nyelvtan, elég, ha szavakat tanulsz! Mi egy csepp nyelvtant sem tanultunk, nem kell hozzá.

2012. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Utolsó: De gondolom nem orvosis vagy, mert orvosin az eüs anatómiát biztosan nem fogadják el.
2012. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Mármint az eü szakközepes anatómiát.
2012. szept. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
8%
De igen, Semmelweis-es vagyok, kardiológusnak tanulok. Szerencsére a középiskolámban jó volt a szakközepes oktatás, a latin teszten 100%-os eredményt értem el. Még a prof is csodálkozott rajta, aztán felmentettek latin alól.
2012. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Haha:D Kardiológusnak:D Nem zavar, hogy csak az ált. orvosi után van szakképzés? Vagy annyira okos voltál, hogy te már a szakképzéssel kezdhetted?:DDDDD
2012. szept. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%
Miről beszélsz? Tavaly kellett szakirányt választanom, nem 20 éves kis fruska vagyok, aki épp ismerkedik az egyetemmel!
2012. szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%
Nah jó, felejtsük el egymást. Remélem a kérdező nem olyan hülye, hogy beveszi ezt a baromságot, amit írsz:DDD
2012. szept. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!