Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó tipp anatómia tanulásához?

Jó tipp anatómia tanulásához?

Figyelt kérdés
Jövő héten kezdek orvosin, és az anatómiától parázok legjobban. Milyen tippet adnátok, ti hogyan rázódtatok bele a tanulásba? volt/van valami technikátok, ami megkönnyíti az anatómiai fogalmak, a rengeteg latin szó megtanulását? a legnagyobb problémám, hogy ugye anatban minden latinul van, a legtöbb dolognak a nevét csak latinul fogom tudni, magyarul nem. Viszont én sajnos nem vagyok az a magolós típus, tehát csak akkor tudom megjegyezni az idegen szavakat, ha le tudom fordítani az anyanyelvemre. Ez tök rossz:(
2012. szept. 8. 00:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyikünk a barom, te írsz szmájlikat, max 20 éves lehetsz, mit tudnál te az egyetemről?!

Nőj fel kislány! És ne csak ülj majd azokon az órákon, hanem tanulj is!


Sok sikert neked, puszi!

2012. szept. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Óó, én meg már hogy örültem, hogy mennyi hasznos választ kaptam:D Ne vitatkozzatok pls. Egyébként szerintem is kamuzol, bocsi:) Olyan nincs, hogy egyetemen anatómiára be sem kellett járnod. Épp az egyik évfolyamtársam egészségügyi középsuliból jött, és mondta, hogy nekik volt anatómia, de annak az anyagnak a mélysége, amit ott tanultak, meg sem közelíti az orvosi anatómiát. Az azért sokkal keményebb. Egyébként ne mossuk össze a latint az anattal: attól, hogy volt egy 100%-os latin teszted, tehát jó voltál latinból, azért egyetemen nem mentenek fel anat tanulása alólxD
2012. szept. 8. 16:07
 13/19 A kérdező kommentje:
amúgy Semmelweisre fogok járni, és az egyetemi félév mindenkinek szeptember 10-én kezdődik:) Az ált. és középsuli kezdődött 3-án, illetve azt hiszem, elvétve egy-két felsőoktatási intézményben is.
2012. szept. 8. 16:08
 14/19 anonim ***** válasza:

Amikor én tanultam, volt anatómia és külön volt anatómiai latin. Én a latin alól voltam felmentve, nem anatómia alól.


Most egybe van ez a kettő?

2012. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Van olyan választható tárgyunk, hogy latin, de nem kötelező felvenni (én felvettem, plusz kredit:) Gondolom, nem irodalmi, de a tantárgy neve előtt az "anatómiai" jelző sem szerepel:) De biztos egyre gondolunk. Így már értem:)
2012. szept. 8. 16:16
 16/19 anonim ***** válasza:

"amúgy Semmelweisre fogok járni, és az egyetemi félév mindenkinek szeptember 10-én kezdődik:) Az ált. és középsuli kezdődött 3-án, illetve azt hiszem, elvétve egy-két felsőoktatási intézményben is."


Én írtam, hogy nekem már egy hete suli van. Nem középsulis vagyok, a SZOTÉ-ra járok már 4. éve:D

2012. szept. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Én oda jártam, egyetemen anatómiára be se kellett járnom,"

"Én a latin alól voltam felmentve, nem anatómia alól. "


Össze-vissza beszélsz:D

2012. szept. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Ez tényleg elég nagy hülyeség. Én is egészségügyi szakközépbe jártam, tanultam latint, és anatómiát egyaránt, és anatómiából dicséretes voltam, önszorgalomból hozzátanulgattam egyetemi könyvből is. ETK-ra járok, de még így is rengeteg új dolgot tanulok, meg sem közelíti ez a tudásanyag a szakközepest. Az igaz persze, hogy az alap kifejezéseket, meg magát a tanulási metódust már tudom, ezért némileg könnyebb, DE AMIT TE ÍRTÁL AZ ELÉG ÉRDEKES..
2012. szept. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
kicsit túlaggódtam a dolgot:) elkezdődött a suli, és eddig az anat a kedvencem:D Nem is olyan lehetetlen megtanulni. Persze most még csak csonttan van meg ízülettan, ennél lesz sokkal nehezebb is, de eddig jó:)
2012. szept. 22. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!