Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákhitelből, hogy lehet...

Diákhitelből, hogy lehet kimászni? Van olyan aki már visszafizette?

Figyelt kérdés

Amíg én külföldön voltam,párom felvette utolsó félévében a 200ezer Ft-ot.


Nem volt gáz,mert már januárban megtudta,hogy júli 1 kezd egy elég jól munkahelyen.


A gáz része csak annyi,hogy visszafizettünk már 7X4000(valahányszázat)20x12000(valahányszázat) (2011jan-tól a diákhitel központ állapította meg ezt a fizu alapján)valamint egyszer befizettünk egy összegben 70ezret.


Valahol 370000Ft környékén járunk.

Mivel eben a hónapban a diákhitelközpont nem fogta le a számláról a hitelt azt hittük,h vége teljesítettük.Aztán jött a feketeleves van 16ezer hátralékunk mert ebben a hónapban nem fizettünk és amúgy is emelték a törlesztést,eddig volt 12000valamennyi.Mostntól 16valamennyi lesz.


Kérdem én ebből ki lehet valaha mászni?

Mennyit kell visszafizetni 200ezerre?


Kolompár Oszkár 140kilós kanc..... uzsorásnak nem kellet volna ennyit visszafizetni,ha tőle kérünk 2kilót.


2012. szept. 13. 09:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Még senki nem fizette vissza? :-D
2012. szept. 13. 10:15
 2/7 anonim ***** válasza:

Elég zavaros amit írtál, de ez alapján is hihetetlen számomra, hogy valaki így törlessze a hiteltartozását.

Amikor a párod felvette a diákhitelt biztosan tájékoztatták a feltételekről ennek kellene utánanézni, aztán megnézni, hogy pontosan mennyit fizettetek be ebből, utána pedig a banknál érdeklődni.

2012. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Már érdeklődtünk.Az emelések azért vannak,mert a diákhiterlközpont a fizetést nézi és ahhoz mérten állapítja meg,h mennyit kell fizetni.Most is azért emeltek 12ről 16ra mert emelkedett péárom fizetése.


A 70ezret mikor befizettük az pedig azért volt,mert mondták,h ha beletörlesztünk a kamatba,akkor kevesebb lesz.Így mikor kicsit jobban álltunk kifizettük egybe.



Nem ide tartozik,de vetem fel 1misi személyikölcsönt.A hölgy többszöri rákérdezésre is elmondta h fix törlesztőrésztelek lesznek havi 30ezer 2011et végigfizettem,majd idéntől már 36ezret fizetek.

Pedig azt mondta h fix,sőt elmagyaráztatam mahamnak mint 1 3éves gyereknek,h ez biztos azt jelenti h x évig havi 30ezerrel fizetem és nem emelkedik 1 Forintot sem.Azt mondtza igen ez azt jelenti,hogy x hónapon keresztül ennyi és nem fog emelkedni.Persze emelkedett mert van valami apróbetűs,h ha a bank úgy akarja akkor.......



Na mind1 engem most csak a diákhitel érdekel.És olyan hozzászólása tudna segíteni aki már fisszafizette,de látom nincs itt olyan,bevallom sem én sem párom nem ismerünk ilyet.Ezért gondoltam itt hátha van segítség.

2012. szept. 14. 09:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Na, EZÉRT nem szabad semmilyen hitelt, mert mindig adósságspirál lesz a vége.

Az ember nyilván azért vesz fel hitelt, mert nincs lóvéja. Na már most, ha nincs lóvéja, törleszteni miből fogja? Másik hitelből? :DDDDD és indul az adósságspirál lefelé...

2012. okt. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amig csak azt fizeted amit kotelezoen vonnak addig nem egyhamar maszol ki belole.

Vissza kell torleszteni egyosszegben az egeszet, de legalabbis par nagyobb reszletben (en akkor csinaltam igy, mikor a 600ezer osszesen felvett felugrott 720 ezerre csak ugy egy evrol a masikra, na mondom anyatokkal szorakozzatok...)

2014. márc. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
200bol hogy lett 370? Hany ev telt el? Ez majdnem duplaja...
2015. okt. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felmegy szepen az oldalra, diakhitel.hu, bejelentkezel, es szepen megnezed mennyi volt, mennyi van meg hatra.


Az hogy onmagaban mennyit fizettel vissza, az egvilagon semmit nem jelent ha nincs mellette hogy mennyi ido alatt.


Van a toke, meg van a kamat. Ha a befizetesed megegyezik a kamattal, akkor SOHA nem fizeted vissza a toket, ha a befizetesed kevesebb a kamatnal, akkor meg noni fog a tartozas az idok vegtelensegeig.

Matek, kamatszamitas, exceltabla.

2015. okt. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!