Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ilyen kevés a ponthatár?...

Miért ilyen kevés a ponthatár? A színvonal miatt?

Figyelt kérdés

Nemzeti közszolgálati egyetem rendészettudományi kar

ezen belül: rendészeti igazgatási - büntetés végrehajtás szakirány 244 pont

[link]

sok idióta osztálytársam akar ide menni, de úgy látom 244 pontot kell elérni és még a leghülyébbnek is lehet esélye...

sajnálom az iskolát

azt hittem hogy ez egy igazi elit iskola rohadt sokat kell tanulni, hogy valaki ide járjon, én ezt hittem...

de úgy látom nem


2012. szept. 18. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy 1000-en jelentkeztek oda, vagy csak 10-en. Azért érezhető a különbség.
2012. szept. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt a sulit nem ismerem, de sok alacsony ponthatáros egyetemet ezért nem olyan könnyű elvégezni. Az első egy-két év után erősen lecsökken a létszám. :)
2012. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

egy nagyon jó iskola azt mondják

kemény meg minden főleg h ez az egyetlen egyetem mo.-on ahol ilyeneket lehet tanulni...

de hogy 244 pont a legalsó határ ...

2012. szept. 18. 14:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Van olyan gépészszak ahol a ponthatár 240 (ráadásul gépészképzésben magyarországon a top 3-ban van) de attól még a statisztika szerint a hallgatók 70%-a kihullik, majd a maradék 50% és megint csak a maradék 50%.

És már megbocsáss, de a legnagyobb butaság a ponthatár alapján a szinvonalra következtetni

2012. szept. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

jó csak érted, bekerül a leghülyébb alkoholista és ezzel elveszi a lehetőséget attól aki komolyan is gondolja

és én sem szeretnék egy olyan környezetben tanulni ahol az elsőévbe bárkit felvesznek...

2012. szept. 18. 15:15
 6/10 anonim ***** válasza:

"én sem szeretnék egy olyan környezetben tanulni ahol az elsőévbe bárkit felvesznek..."


Bocs, de erre mit lehet mondani?

Isten hozott a való világban! :D

2012. szept. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy ne gondold, hogy az "elit" iskolákba nem járnak igazi sutyerákok. Ne a tanulmányi eredmény alapján ítélj meg embereket.
2012. szept. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Andizsuzsi ***** válasza:

" bekerül a leghülyébb alkoholista és ezzel elveszi a lehetőséget attól aki komolyan is gondolja"


Senkitől sem veszi el a lehetőséget. Mindenki, aki eléri a 244 potot, bekerül. Aki meg tanulni akar, az tanul, függetlenül azoktól akik nem akarnak.

2012. szept. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 wizard97 ***** válasza:

"jó csak érted, bekerül a leghülyébb alkoholista"


Te sem vagy egy nyelvzseni. Már a kérdésed is nyelvtanilag hibás, a ponthatárra nem mondunk olyat, hogy kevés. A helyes például az alacsony lett volna.

2012. szept. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"és én sem szeretnék egy olyan környezetben tanulni ahol az elsőévbe bárkit felvesznek..."


Ne legyél már ennyire divatburzsuj.

Kit érdekel kit vesznek még fel melletted? Ha alkesz idióta pár hónap, és kihullik.

A legtöbb mérnöki szakon alacsony a ponthatár mert magas a keretszám. Az én mérnöki szakomon is alacsony volt a pontszám annakidején, és bizony a végére a felvettek 1/3-a kihullott 1/3-a kapott diplomát 1/3-a meg ott ragadt még pár félévre.

És mindemellett a 35x pontos szobatársam úgy repült 1 év után, hogy öröm volt nézni.

Én a 289 pontommal elvégeztem, igaz csúsztam egy félévet, de államvizsga után 3 héttel már behívtak felvételizni, és fel is vettek.


Sajnálom, hogy sok felvételizőben nem tudatosul, hogy a pont nem fokmérője egy bagázsnak és egy egyetemnek.

2012. szept. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!