Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az iskolai fakultációkkal...

Az iskolai fakultációkkal kapcsolatban lenne kérdésem. Szerintetek csinálhatja ezt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy év elején még felvettem 2 faktot, de mind a kettő ütközik az iskolán kívüli különóráimmal.Most pedig az igazgató nem hagyja, hogy leadjam őket.És most, hogy ez az e-napló van mindig beírnak hiányzónak, amikor nem megyek be, mert ugye nekem el kell mennem különórára.És kapunk ugyanúgy jegyeket fakton meg minden.Ha nem járok be(mert egyszerűen nem tudok, a különórámat meg nem tudom más időpontba áttetetni, mert 4-en vagyunk egy csoportban és elég fontos, hogy járjak, mert az orvosira szeretnék menni és már csak két évem van hátra a középsuliból). Ezért év végén megbuktathatnak? Most azon gondolkodom átmegyek egy másik suliba. Szerintetek mit csináljak?
2012. szept. 25. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet ilyet csinálni. Nálunk sem lehet leadni a fakultációt, ennek több oka van.

Egyrészt meg van határozva a törvényben, hogy hány fővel indíthatnak el csoportokat, ha lemondod a faktot, lehet, hogy kevesen lesznek. De ha nem is lennének kevesen és megmaradhatna a csoport, akkor sem lehet ilyet tenni. Ugyanis lehet, hogy többen is 'fellázadnának', hiszen nem lenne egyenlő a bánásmód.


Tehát ilyet megtehet az iskola.

2012. szept. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ó a fenébe. ): köszi
2012. szept. 25. 20:29
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 1. héten és félévkor lehet leadni, és szintén ugyanúgy kapunk jegyet, hiányzást, de.tudok olyan sulit, ahol csak év végén. És meg is bukhatsz, vagy összejönnek az igazolatlanjaid, egyik se jó.

11.-es vagy, ugye? Milyen különóra ez, valami felvételi előkészítő? Mert azzal még ráérsz, gondolom a suliban biosz-kémia/fizika faktot vettél fel, az nem elég még idén?

Én a helyedben lemondanám a különórát, de ha tényleg annyira fontos, hogy ezért másik suliba is átmennél, tedd.

2012. szept. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!