Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapesten el lehet menni...

Budapesten el lehet menni valahová, ahol tanulni lehet? Nem feltétlenül szabadtéren, mert az hűvös időben nem jó.

Figyelt kérdés
Kollégiumban nem tudok tanulni, mert csöppet bunkók a szobatársaim, a tanulószoba meg nem tanulószobaként funkcionál.
2012. szept. 28. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Tényleg ennyire nincs fantáziád vagy nem tanultál még életedben?

Kisebb kávézók (nem McCafék, ahol általában zaj van), könyvtárak, barátok szobái, akik szintén tanulni szeretnének..

2012. szept. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon tudom ajánlani az Egyetemi Könyvtárat - az olvasótermekben mindenki tanul, tényleg olyan csend van, mint egy templomban, ideális.
2012. szept. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Vasárnapra gondoltam.

Kávézóra esetleg konkrét tipp? Amelyik nem túl zajos?

2012. szept. 28. 11:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a problémám. Nekem a könyvtár azért nem jó, mert csak úgy tudok hatékonyan tanulni, ha hangosan felmondom közben magamnak, amit olvasok, a könyvtárban meg ezt nem engedik. Kávéházba meg nem lehet csak úgy beülni, ha nem veszek semmit, és nem telik arra, hogy mindennap 4-500Ft-ért kávézgassak, amikor napi 300Ft-ra jön ki a kajapénzem. Még amíg jó idő van, nappal (éjszaka semmiképp!) ki lehet menni esetleg valami parkba, a hegyekbe Budán, vagy vannak olyan lakónegyedek a külvárosban, ahol elég kevesen járnak, kicsi a forgalom, ott többnyire csend van, csak mondjuk 1-2 órát kell buszozni, hogy kiérj egy ilyen helyre, na meg leülni se nagyon lehet, de legalább állva tudsz tanulni. Nálunk nincs is tanulószoba a kollégiumban, a szobatársaimat meg nem tudom, hogy nem rúgták ki eddig az iskolából, eddig még soha nem láttam őket tanulni, órákra se járnak be, reggel olyan 10 körülig döglenek az ágyban, és mindennap hajnali 1-2 körülig fent vannak és vihognak meg pletykálnak mindenkiről, aki eszükbe jut, addig én nem tudok elaludni. Ha meg reggel felkelek 6-kor, hogy a 8-kor kezdődő órámra beérjek, akkor meg le vagyok cseszve, hogy felzavarom őket, mert nem tudok zaj meg lámpa nélkül összecuccolni és reggelizni.
2012. szept. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a Big Ben teázóba szoktam beülni sokszor, nem tudom ez nálad mennyire játszik, de lépcsőházakban nagyon jól lehet tanulni. A munkahelyemen lift van, senki sem használja a lépcsőházat, én meg bevackolom magam az egyik lépcsőfordulónál egy tonna könyvvel és meg van minden oldva. Még kórházi várótermekben is lehet néha tanulni, bár oda nem járnék csak úgy el...:D Meg néha nagyon ki lehet fogni olyan embereket, akikre rájön idegességében a beszélhetnék, akkor ez lehetetlen.
2012. szept. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A teázóval, kávézóval csak annyi a gondom, hogy tényleg kell venni valamit, meg ott ülni 6-7 órán keresztül necces...Alkalomadtán persze jó, nekem is eszembe jutott már, de nincs annyi pénzem, hogy minden vasárnap ott üljek.

A lépcsőházak meg nem hidegek télen? Ötletnek jó egyébként, csak nem tudom, melyik lépcsőház milyen, meg mennyire néznek hülyének a lakók.

De jó ötletek egyébként:)

Nem tudtok valamilyen intézményt, ami vasárnap is nyitva van? Mondjuk nyelviskola, vagy ilyesmi?

Egy koliban, ahol régebben laktam, van jó tanulószoba, csak baromi messze van (de lehet, hogy ez lesz a megoldás mégis).

A mostani kolim aulája jöhetne még szóba, de szerintem télen az is hűvös lesz (meg írni se praktikus azokon a dohányzóasztalokon, de majd kipróbálom).

Köszi az ötleteket, de jöhetnek még:)

2012. szept. 28. 17:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen helyzetben vagyok. Te hovà mentél végül?
2016. aug. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!