Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon gáz vagyok,...

Szerintetek nagyon gáz vagyok, hogy nem tudtam megoldani ezt a feladatot? Esetleg valami kisebb fogyatékosságom lehet?

Figyelt kérdés

"Egy hal feje 9 cm hosszú. A farka egyenlő hosszú a fejével, plusz a test hosszának felével. A test hossza megegyezik a fej és a farok hosszúságának összegével. Milyen hosszú a teljes hal?" Erről a feladatról lenne szó. Egyedül nem tudtam megoldani, már megnéztem a megoldását itt a neten, de még mindig nem tudtam megoldani rendesen, azaz hogy miért pont 72 cm. Utána ezen az oldalon is láttam, hogy valaki ezt kérdezte, hogy hogy lehet megoldani és valaki nagyon nagyon részletesen leírta, szóval mostmár értem.

De akkor is, annyira hihetetlenül szánalmasnak és hülyének érzem magam. Már évek óta arra hajtok, hogy a suliban is minél jobb jegyeket szerezzek, hogy okosabb legyek, néha megoldok logikai feladatokat a neten, de ez most annyira elkeserített...El nem tudom mondani, mennyire szar érzés...

Szerintetek ettől nagyon hülye vagyok, hogy egy ilyen könnyű feladatot se tudtam megoldani? Már komolyan a sírás határán vagyok. Tudom, hogy nem kellene ilyen kis dolgokon kibuknom, de tényleg így érzek.

Szerintetek nagyon hülye vagyok?

15/L


2012. okt. 3. 21:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ezen ne agyalj!Most már érted az a lényeg!
2012. okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Miért lennél hülye emiatt?

Egyáltalán miért ilyesmikkel foglalkozol este? :)

Pihenj, olvass, hallgass zenét... Ne ilyen butaságokkal paráztasd magad!

2012. okt. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi...csak láttam, hogy mások tökre hamar megoldották a feladatot, én meg nem.
2012. okt. 3. 21:10
 4/11 anonim ***** válasza:

Na, akkor leírom, hogy én a minap hogyan jártam, hátha ettől jobban fogod érezni magad.


Késedelmi kamatot kellett számolnom. Ez amúgy valóban elég bonyolult, már teleírtam vele három papírlapot, meg minden. De az eredmény csak nem akart kijönni... Nézem jobbról, balról... átszámolom nyolcszor... Csak nem jó.

Ellenőriztem, jó logikát követek-e? - elvileg igen. Néztem, jó kamatlábakkal számolok-e? - az is jó. De az eredmény nem...

Már tényleg ott tartottam, hogy odavágom az egészet, és zokogva kirohanok.

Odaadtam egy kollégámnak, hogy nézze már meg legyen szíves, hátha lát rajta valamit.

Kettő másodperc volt kiszúrnia: a legelején azt írtam, hogy 35 meg 22 az 67, és ezzel számoltam végig az egészet...


Na, mi a gáz, ha nem ez? :P

Mondták, hogy a jogászok be vannak oltva a matek ellen, na de ennyire? :D

2012. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi D Azért ez nem olyan gáz, nyugi :)
2012. okt. 3. 21:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát a tied meg még ennyire sem! :)

Egy iskola utáni este, a hét közepén, fáradtan... Én elolvasni sem tudtam volna egy ilyen feladatot, nemhogy megoldani! :)

2012. okt. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát én se xD Csak itt olvastam el a megoldását, és így már felfogtam :) De van egy olyan érzésem, hogyha holnap megkérdeznék tőlem, hogy lehet ezt kiszámolni, már fingom nem lenne az egészről...
2012. okt. 3. 21:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele. :)
2012. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha lerajzolnád amúgy, simán megértenéd. Egyismeretlenes egyenlet, egyáltalán nem nehéz.
2012. okt. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy a normális emberek szerint nem nehéz, nekem meg az volt...és én is gondolkodtam azon, hogy lerajzolom, de inkább mégse tettem, mert az csalás lett volna.
2012. okt. 4. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!