Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hirtelen ijedségi problémáim...

Hirtelen ijedségi problémáim vannak. Pl: mindig megijedek kisebb hangoktol, egy szék kihúzásától v. pl. egy nagyobb tapstól is. Mi ennek az oka v. ez valamilyen betegség? És mit csináljak ellene?

Figyelt kérdés

#ordítás #felugrás #hangos sikoltozás #összerezzenés...
2012. máj. 31. 17:04
 1/2 anonim válasza:
Szia! Én is ilyen vagyok...Nekem ez két dolog miatt van 1.) gyerekkori "szorongások" szerintem így jönnek elő,sokat ijesztgettek pl.sötétben a nagyobb tesóim. 2.)nem a legerősebb az idegzetem...Szóval, sztem nálad is valami ilyesmiről lehet szó. Ha nem érzed olyan súlyosnak,akkor sztem nincs szükség pszichológusra...:) Nem tudom,hány éves vagy,de az idő múltával ez csökken...(nálam:)) 18L
2012. máj. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:

Első hozzászólónak nagyrészt igaza van. Tényleg szorongás, meg gyerekkori élmények játszanak benne valamennyit. Nekem hugom ilyen ijedős, kb mindentől meg tudott ijedni. Most egy pár hónapja jár pszichológushoz, és azóta már nem annyira ijedős, meg sokkal vagányabb lett, meg mostmár meg meri mondani a magáét egészen sokszor.

Amúgy én is jártam a pszichológushoz még 1,5 éve, akihez most a hugom jár, és csak ajánlani tudom! Nekem is nagyon sokat segített, és a hugom is már tök sok mindenben megváltozott. Jó látni őt is így, hogy jobban érzi magát a bőrében.

Szóval szerintem keress egy jó pszichológust, aki segít neked, ha ez az ijedés ennyire zavar. Először én paráztam egy kicsit a pszichológustól, de aztán nagyon kellemesen meglepődtem. Először emailt írtam neki, szerintem te is írj neki nyugodtan. Szokolai Árpád a neve, és arpad.szokolai@gmail.com a mailcíme. Nagyon normális meg barátságos.

2012. máj. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!