Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi?! Fizika vagy kémia?

Orvosi?! Fizika vagy kémia?

Figyelt kérdés
Fizikát vagy a kémiát érdemesebb választani érettségire a biosz mellé? Orvos akarok lenni, ezért keményen fogok tanulni (még moggyuk messze van, 3 év) Bioszt nagyon szeretem, jó is vagyok belőle. Fizikával is megbarátkoztam, a kémiát viszont nehéznek találom.

2012. nov. 5. 20:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

kémiát. én is azt választottam, szerencsére:) Méghozzá emelt szinten. Bár ha jól tudom, most már úgyis két emelttel lehet csak bejutni. A fizikaórákat én gimiben végigaludtam, még sincs sok hátrányom ebből. A Semmelweisen (a többi egyetemről nem tudok nyilatkozni) nagyon jól tanítják, minden anyagrészt az alapoktól kezdenek (legalábbis a mi gyakvezünk), az előadások jók, ráadásul rengeteget segítenek az egyetem által szerkesztett gyakorlatos jegyzetek. Annak ellenére, hogy ddig sík hülye voltam fizből, meg utáltam, is, most az egyik kedvenc tantárgyam, és értem is:)

Kémiából emelt szinten (is) érettségiztem, de így sem egyszerű. Akik fizikával jöttek/középen kémiáztak, szenvednek, mint a kutya, az első ZH-n pedig a nagy részük megbukott/épphogy átment. Azt közel sem tanítják olyan alaposan, alapszintről indítva, mint a bifizt. na, jól elrizsázgattam itt :) Szóval szerintem kémia - emelt szint :)

2012. nov. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
de abbol nem vagyok valami túl jó :/ Fizikát sokkal jobban értem.
2012. nov. 5. 21:25
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
az lehet, de orvosin mindenképp szükséged lesz rá, és nehezebb lesz mint a fizika. de akkor érettségizz fizikából, csak tanuld nagyon a kémiát is, mert nagy szükséged lesz rá. Tényleg sokat szenved most az, aki korábban nem igazán mélyült el a kémia kínkeserves bugyraiban, mert most pótolhatja. Csak itt már az embernek minden másból is folyamatosan topon kell lennie, mert ha nagyon elmaradsz egy tárggyal (még ha egy másik előnyére is), baromi nehéz bepótolni később, mert nincs rá idő. Persze az első, hogy felvegyenek, és ehhez nyilán azt álasztod felvételi tárgynak, ami neked jobban fekszik. De a kémiát ne hanyagold el.
2012. nov. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nem fogom elhanyagolni :) már csak a bizonyítvány meg az átlag miatt sem
2012. nov. 6. 19:53
 5/15 anonim ***** válasza:
Kémiát érdemesebb! Még ha nehéznek találod elsőre, szerintem akkor is. Vagy, többiek mit gondoltok?
2012. nov. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 TerrorBirka ***** válasza:

Mindenképp kémia!!! Én anno ugyan úgy voltam vele, mint Te, inkább a fizikát választottam emeltnek, mert irtóztam a kémiától... De ahogy az előttem lévők is írták: orvosira jobb úgy elmenni, ha nagyon stabil alapjaid vannak kémiából és bioszból, még ha az előbbit nem is szereted annyira. Egyetemen az első biofiz előadáson a legalapabb dolgokkal kezditek majd, de kémiából azonnal belecsaptok a lecsóba.


Sok sikert! ;)

2012. nov. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszönöm :) a kémiára ráhajtok! matek fizika tanárhoz járok plussz órákra, remélem összejön az orvosi
2012. nov. 9. 17:11
 8/15 anonim ***** válasza:
Én a kémiát választottam mégpedig azért (hozzáteszem 9.-ben ippen hármasKA voltam belőle), mert a fizikát, ha nincs megfelelő alapom akkor is megértem, a kémiát viszont aligha. Nálunk nagy szerencse, hogy a kémia tanár gondol az orvosisokra és kémián az orvosihoz nagyon szükséges fizika emelt szintű anyagot is átfogjuk venni, lehet nem annyira részletesen,de lesz róla valami fogalmunk. Szóval én ezért választottam a kémiát, orvosin ígyis-úgyis tanulnod kell, szerintem jobb ha már gimi alatt megérted:)
2012. nov. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
pont hnap irok kémiábol és azt tanulom
2012. nov. 12. 19:57
 10/15 anonim ***** válasza:
Mindenképp kémia. Ha nincs kémia alapod orvosin, belehalsz. Fizikaalap nélkül nagyon szép ötöst lehet szerezni.
2012. dec. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!