Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány államilag támogatott...

Hány államilag támogatott félévem marad?

Figyelt kérdés
1 félévet járok egy Bsc szakra (6 féléves), majd jelentkezek orvosira (12 féléves). Hány támogatott félévem lesz? Valaki volt már ilyen helyzetben? Plusz jól jönne vmi hivatalos jogszabály, törvény ami erről határoz. Megköszönném!!
2012. nov. 12. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Orvosin 14 támogatott félév van, te ebből egyet használsz el.

Bár nem értem a kérdést. Minek kezdted el a Bsc-t ha egy félév után már tudod hogy átmész orvosira, és így buksz egy félévet?

2012. nov. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kicsit világosabban feltehetnéd a kérdésed. Nem értem, miért számít, hogy 6 féléves a Bsc szakod, ha azt írod, egy félév után átmész orvosira. Eléggé nyílvánvaló, hogy egy félév alatt pontosan egy félév államilag támogatott féléved megy el.

Elvileg 11 marad így, de orvosin kap az ember "ajándékba" még kettőt.

2012. nov. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az nem tiszta nekem, hogy ha elkezdem az egyetemet (a legelső szakomat), akkor ugye kapok X félévet, ami jelen esetben 12. De mivel abbahagyom, és átmegyek másik szakra ezért én megkapok annyi támogatott félévet, amennyit ad a szak minusz amit már elhasználtam? Remélem értitek, hogy mi zavart össze. Egyébként írtam már az oktatási hivatalnak is ezügyben, azt mondták h 13 félévem marad (azaz el tudom végezni+1félév csúszás), viszont odaírta a levél végére, hogy ez csak "tanács", és hogy nem vállal érte felelősséget, ha nem igaz amit ír. Látjátok mennyire képben van az Oktatási Hivatal is :))
2012. nov. 12. 22:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden egyetemistának 12. féléve van. Az orvosin van valami plusz is. Mindegy, hogy te ezt hol használod el.
2012. nov. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyértelműen 13 félév, ahogy mások is mondták.
2012. nov. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!