Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek az életemmel?

Mihez kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Idén felvételiztem, sikeresen be is jutottam az ELTE bölcsész karára. Sajnos egészen idáig egy álomvilágban éltem, és csak az egyetem kezdetén döbbentem rá, mennyire értéktelen egy ilyen diploma a munkaerőpiacon, és az egyetlen esélyem az elhelyezkedésre a tanári pálya lenne, ami nemigen a szívem csücske, illetve nem is szeretnék azért tanár lenni, mert nem volt jobb ötletem.

Nem tudok megbarátkozni azzal, amit tanulok, így teljesíteni sem tudok, butának érzem magam a többiek között, pedig nagyon jó eredményekkel felvételiztem. Már a mindennapos teendőimhez sincs motivációm, energiám, valahogy belehajszoltam magam abba a gondolatba, hogy tulajdonképpen kilátástalan és értelmetlen az életem.

Lassan nyakamon a vizsgaidőszak, és úgy érzem, sehol sem tartok. Motivációm nincs a tanulásra, mivel csak az jár az eszemben, mennyire utálom ezt, és meg sem éri a sok erőfeszítést, mivel úgysem tudok elhelyezkedni egy ilyen diplomával. Régen viszont nem voltam ilyen, mindent pozitívan láttam...

Erősen fontolgatom, hogy itthagyom az egyetemet félévkor, ugyanis a képzés költéségét vissza kellene fizetnem. De félek, hogy utána még ennyire sem tudnék mit kezdeni magammal, ugyanis egyre nehezebb lesz bejutni államilag finanszírozottan a felsőoktatásba. Félek, hogy ha azt a döntést hoznám, hogy abbahagyom, a jövőben nagyon megbánnám.


Ti mit javasolnátok?


2012. nov. 19. 15:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!