Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mihez kezdjek az életemmel?

Mihez kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés
Előre bocsátom: nem vagyok rossz tanuló, se gyenge képességű, csak tanácstalan. :/ A történetem: 18 éves vagyok, most végeztem a 11. osztályt budapest egyik közgazdasági szakközépiskolájában (0. évem is volt, és év vesztes vagyok, ezért a korom, és 13. ig járok). Mivel nem hiszem, hogy bekerülnék egyetemre, ezért úgy gondolom, hogy egy szakmát szeretnék szerezni érettségi után. A választott tantárgyam gyakorlati gazdaságtan lenne(faktot is vállaltam jövőre). Az lenne a kérdésem, hogy 21 évesen fogok végezni a szakközépiskolával, és megérné-e elmenni egy felszolgáló tanfolyamra(később mixer), és hogy ebből meg lehetne élni itthon/külföldön? Vagy ti mit csinálnátok a helyemben?
2012. jún. 23. 02:14
 1/5 A kérdező kommentje:
u.i. Elvileg az angol felsőfokú vizsga meglenne 13. végére.
2012. jún. 23. 02:17
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindent lehet ha ez az álmod. Megélni meg csak abból lehet amivel dolgozol. A semmit tevésből és az álmodozásból garantáltan nem lehet.

Nekem van egy pincér ismerősöm hét közben nincs munkája,mert nincs állandó munkahelye.. hétvégente hívják rendezvényekre havi 4 rendezvényből 23x annyit keres mint én pedagógusként.

2012. jún. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Engem érdekel a felszolgálás, a gyakorlati kivitelezésre vagyok kíváncsi. 21 leszek ugye, amikor végzek az iskolával (júni 1.), de nagyon sok OKJ képzésen felső korhatár a 21 éves kor. És hogy van-e olyan képzés valahol, ami szakmát is ad, vagy hogy működik ez az OKJ rendszer?
2012. jún. 23. 13:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Drágám az okj pontosan arról szól,hogy szakmát ad. Ha abban az évben töltöd a 21. mikor jelentkezel és felvesznek még ingyenes is tanulhatod.. mert az első szakma ingyenes.
2012. jún. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez nagyon király. :) Köszönöm!
2012. jún. 23. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!