Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanárok miért hiszik magukat...

MissHungary kérdése:

A tanárok miért hiszik magukat mindig felsőbbrendűnek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem mindenkinél fordult már elő, de a mi iskolánkban akármi van, mindig a tanárnak kell hogy igaza legyen... például, úgy két hete volt, hogy oda jött hozzánk (kb 5-en mentünk órára) a régi magyar tanárunk, hogy addig nem megyünk be a terembe amég benem rakjuk a kabátot a szekrényünkbe. Mi meg megvoltunk lepődve h van szekrényünk, mert a sulinkban szinte csak az alsósoknak van folyosói szekrénye. Meg azt sem értettük hogy minek adnak nekünk a főépületbe szekrényt pont tél előtt amikor a mi tantermünk az udvar másik végén van még két másik teremmel együtt... :/ Aztán tesink volt, amikor bejött az öltözőbe az egyik tanár hogy mi mit képzelünk hogy csak úgy berakjuk a kapátainkat a ő osztályának a szekrényébe?? Mi elkezdtük mondani, hogy hát de nekünk XY néni mondta hogy az a mi szekrényünk, mire a tanár meg lehordott minket, hogy őt az messze nem érdekli és hogy fogjuk magunkat és szedjük ki onnan a cuccainkat és megne lássa még egyszer hogy bemerjük oda rakni a holminkat. -.-" Persze mi se örültünk hogy ilyen messze kaptunk szekrényt, de akkor se kellett volna így tank módjára ránk rontani. T_T Meg ott a magyar tanár (itt szükséges tudni, hogy sok év után végre kérés nélkül is elkezdtek fűteni, de amikor süt a nap akkor mindig hideg a radiátor)engem meg barátnőmet leb@szott mert az óráján kabát (sima őszi, nem ilyen vastagabb) van rajtunk. Azt mondta "De lányok már ne is haragudjatok, de a pofátlanságnak is megvannak a határai. Légyszíves vegyétek le a kabátot!" lehet, hogy nem valami bunkón fogalmazta meg, de nem hiszem, hogy nem vette észre ahogy szinte vacogtunk... és az is lehetetlen hogy az elkerülte volna a figyelmét hogy egy másik lányon még sál is volt. meg mi pont a nyitott ablaknál ültünk, ahol jött be a hideg levegő. meg ma is olvastuk kosztolányi egyik novelláját és amikor én olvastam, hogy "Hagyj reá mindent." akkor azon kezdett el mérgelődni, hogy nem figyelek arra hogy pont van ott. óra után még van három négy osztálytársam is mondta nekem meg bnőmnek hogy mindig minket tud csesztetni a tanár? meg ott a fizika tanár is aki azért szidta le barátnőmet, hogy hogy írhatott 3,-s dogát, amikor négy 5-se van és mondta hogy ő nemhiszi hogy azok az 5-sök egy feleletre és három gyűjtőmunkára vannak. -.-"

Én azt nem értem, hogy sok tanár miért tekint néhány diákjára úgy mintha valami kis paraszt lenne a szomszéd kisfaluból, amikor a diákok 50%-ánál azt nézik, hogy ki a szimpatikus. Miért nem képesek néha nekünk is igazat adni? ....:S


2012. nov. 19. 16:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Hú, leb*szott egy-két tanár. tedd magad túl rajta...

Amúgy ha a helyedben lettem volna tuti nem veszem le a kabátomat ha úgy fázok. mit tehet? Beir hogy kabátban ültem az óráján? Anyám ki is röhögné.

2012. nov. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!