Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért van az, h úgymond akaratl...

Mért van az, h úgymond akaratlanul is "utálom" a fiúkat, mert úgy érzem h ők felsőbbrendűnek képezlik magukat a nőknél? Tudom h már nem ez van, egyenjogúak a nők is, de mégis úgy érzem hogy a fiúk/férfiak felsőbbrendűsége megmaradt.

Figyelt kérdés
Ebből a szempontból nem szeretem a fiúkat de természetesen hozzájuk vonzódom szóval nem vagyok meleg...:D De a lényeg (annak ellenére hogy én is így gondolom) hogy pl ha egy fiú nem üthet meg egy lányt mert az tiszteletlenség és egy lány úgy sem tud magára vigyázni olyan jól mint egy férfi. Ilyenekre gondolok, de még van több tucat példa amit felsorolhatnék. Csak én vagyok így vele?
2012. szept. 29. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
6%

Na de hány olyan nő van, aki minden második mondatát így kezdi: "mert az összes férfi csak...." A kipontozott részre tetszőleges választ lehet behelyettesíteni, mint pl:


- a szexre hajt

- a sört meg a focit szereti

- lusta minden házimunkához

- félrelép


....

2012. szept. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszod meg lehet h igazad van de az a baj hogy nem értem hogy jön ez ide?
2012. szept. 29. 17:44
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Úgy jön ide, hogy felesleges az általánosítás. Mint ahogy nem hiszem, hogy minden nő olyan, mint amit az első hozzászólásomban példaként említettem, úgy nem igaz az sem, hogy minden férfi felsőbbrendűnek képzelné magát a nőkkel szemben. Én például jól tudom kezelni a hölgypartnerem erényeit, a tenyeremen tudom hordozni, anélkül, hogy papucs lennék, illetve a hagyományos férfi-női szerepek felborulnának a kapcsolatunkban.
2012. szept. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja értem. Persze tudom h nem mindenkinél van ez, sőt! De mégis így nézek még azokra a fiúkra is akik nem adtak rá okot.
2012. szept. 29. 19:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Megėrtelek, engem is idegesít sokszor a férfiakkal való bànàsmód. Az egyetemen rendszeresen kivételeznek a férfi hallgatókkal (olyan szakra jàrok, ahol nők vannak többségben) és ez nagyon bosszantó tud lenni. A nőktől még ma is jóval többet vàrnak el. Ha talàlkozok egy ismeretlen férfival, nem ítélem őt el, nem jutnak eszembe ezek a dolgok.
2012. szept. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok olyan nő, aki nagyon elnyomottnak érezné magát, sőt. De vannak példáim arra, amit mondasz. Pl. a bátyám volt barátnője szívsebésznek készült, egyetlen nőként vették fel, és nyílt titok volt, hogy a nőket ott egyszerűen nem preferálják.

Azon kívül szerintem sok férfi nehezen kezeli, ha a felesége sikeresebb, vagy ha pl. egy nagy vállalatnál dolgozik, és a vezérigazgató nő. Ilyenkor mindig egy konok, harcias, kemény nőnek képzelik, minimális nőiességgel.


Ettől függetlenül szerintem az átlag életben nem annyira nyilvánul ez meg, bár van benne valami.

2012. okt. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!