Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges egyszerre tanulni...

Lehetséges egyszerre tanulni ennyi nyelvet? A részletezés lejjebb.

Figyelt kérdés

Iskolán kívül elkezdtem spanyolul tanulni. Gond nélkül megy, nagyon gyorsan haladok, nagyon könnyen jegyzem meg a dolgokat, az elméletet első elmagyarázás után megértem és használni is tudom, a szókincsem eddig körülbelül 500 szóból áll 3-4 hét alatt.


Most nyáron különösen ráfekszek a spanyolra, hogy iskolaidőben ne legyen olyan megerőltető. Azonban túl kevésnek érzem, és tudom, hogy többre lennék képes. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e a spanyollal párhuzamban olaszt tanulni? Olasz alapismereteim vannak, a két nyelv elméleti része nagyon hasonló, a szavak is sok helyen hasonlítanak egymásra. Lehet-e olyat, hogy egyik héten az olaszt, másik héten a spanyolt helyezem előtérbe? Nyilván a tempó lassabb, de lehetséges ez kitűnő nyelvérzék segítségével?


2012. júl. 4. 19:45
 1/8 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok, most megyek 11. osztályba. Nagyon nagyon jó felfogókészségem van, nagyon jó a nyelvérzékem is. Egy elég elit iskolába járok, és mint mindenhol, itt is most kellett a fakultációkat bejelölni. Emelt szinten fogom tanulni jövőre a bioszt (ugyanis biosz szakon vagyok), a németet (9 éve tanulok németül, a nyelvvizsgát a kisujjamból kirázom, ezt a faktot csak szintfenntartásért jelöltem be, és hogy bővítsem a tudásom, itt nem sokat kell majd tanulnom), a kémiát (orvosira akarok jelentkezni, ide kell a biosz és kémia emelt szinten), és emelt óraszámban az angolt (ez alapból bele van kalkulálva az órarendbe, mindenki emelt óraszámban tanulja).


A helyzet az, hogy sem a biosz, sem a német, sem az angol nem okoz semmiféle problémát, ezek nekem nem megterhelőek, pár perc rákészülés elég nekem rá. Ezért gondoltam, hogy a spanyol mellett az olasz nem jelentene gondot, főleg most nyáron nem.

2012. júl. 4. 19:45
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szerencsés helyzetben vagy ha ilyen könnyen tanulsz. Használd ki, főleg ha tényleg olyan jó a nyelvérzéked ahogy leírod. Olasz tényleg nagyon hasonlít a spanyolra, könnyen fog menni.
2012. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem simán. Bár az olasz spanyol páros egyszerre felvetheti azt a gondot, hogy egy mondatodon belül lesz ilyen is és olyan is. :) De ez nem törvényszerű, csak ezt megfigyeltem magamnál, pedig nem két hasonló nyelvről beszélek.
2012. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm a válaszokat, akkor azt hiszem nem lesz gond az a 4. nyelv :D
2012. júl. 4. 20:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem merném a kettőt párhuzamosan alapszintről. Max. úgy, hogy az egyik minimum középszint és úgy mellette az alapoktól kezdeni a másikat. Német-angol nyelvszakos gimibe jártam és volt h ezt a 2 nyelvet is kevertem, az olasz és a spanyol pedig még közelibb rokona egymásnak.

De ha te úgy érzed, hogy menni fog, vágj bele, nem veszíthetsz semmit. Legfeljebb az egyiket abbahagyod/elhalasztod következő nyárra, ha nagyon megterhelő a kettő együtt. :)


21/L

2012. júl. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vágj bele :) Abszolút nem sok :)

Én jövőre oroszt és finnt kezdek alapszintről, spanyolt és lengyelt egy kicsit felsőbb alapszintről :D . Nagy ügy. Mellette megvan angol, német és szlovák felső.


18/L

2012. júl. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazán? :O Gratulálok akkor :D És köszi a választ, akkor belekezdek :D
2012. júl. 5. 20:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, igazán, de nekem a nyelvtanulás a hobbim úgyhogy :D



Kezdj bele, fér abba az agyba, szurkolok:D

2012. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!