Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit érdemes tanulni bölcsész...

Mit érdemes tanulni bölcsész szakon?

Figyelt kérdés

Elkezdtem idén szeptemberben egy mérnöki szakon az egyetemet, de rá kellett jönnöm, hogy ez nem az én világom...bármilyen sokat is kereshetnék vele, ha elvégezném egyszerűen nem tudom tovább csinálni, meg már nem is akarom. Tavaly amikor a továbbtanulásról kellett dönteni, nem volt határozott elképzelésem, jelöltem meg reál és humán szakokat egyaránt...de úgy voltam vele, hogy ahova felvesznek oda megyek.

Most pedig eldöntöttem, hogy a következő félévemet passzíváltatom és elmegyek dolgozni, majd szeptemberben elkezdek egy másik szakot.

Csak megint az a nagy kérdés, hogy milyen irányba tovább?

Érdekelnek a nyelvek, a kommunikáció, az emberi kapcsolatok...kacérkodtam a germanisztika szakkal, a kommunikáció és médiatudomány szakkal...esélyem van a bekerülésre 385 pontom volt tavaly...tavasszal emelt szintű érettségit fogok tenni németből...szóval szerintem a pontokkal nem lesz gond. De nem tudom milyen irányba érdemes tovább menni, mivel fogok biztosan állást találni.

Mindenki büfésszaknak állítja be, amiket kiválasztok....de ha nagyon el akar helyezkedni az ember, szerintem bármelyikkel eltud. Nem?


2012. nov. 27. 12:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez mondjuk sok iskoláról elmondható, akár középiskolák némelyikéről is. ELTE néhány szakán is panaszkodnak hogy bezzeg a debreceni egyetem ezért meg azért jobb..

De ezek szerint te sem a követelményrendszer miatt hagytad ott.

A formatervezőre is sokan azért mennek mert azt hiszik hogy valami művészeti képzés lesz..

Na de ez a kérdés már túl lett lett tárgyalva =D

2012. nov. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Üdv. Mire esett a választásod? :)
2015. márc. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!