Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha apa is azt...

Mit csináljak, ha apa is azt akarja, hogy itt tanuljak tovább, viszont? .

Figyelt kérdés

Szóval most fogok felvételizni és van egy nagyon jó szakközépsuli, ahová menni akarok, meg úgy egyébként csak ezt néztem még ki :S

És a szüleim is mondták, amikor elmondtam nekik, hogy ezt az iskolát döntöttem el, hogy ide jövök, mert ők is azt akarták, hogy oda menjek.

Viszont most derült ki, hogy egy gyerek abba a suliba jár, és történetesen azzal a sráccal egy suliba jártunk, tavaly ballagott el és előtte évekig csúfoltak a barátaival, de kb olyan szinten, hogy az egész iskolát ellenem fordították, azzal fenyegettek, hogy megvernek, olyan ürügyek miatt, amiket nem is csináltam, csak ez a gyerek talált ki...és még sorolhatnám.

És eddig örültem, hogy de jó, végre egy jó iskola, ahová nem is annyira nehéz bekerülni, ráadásul most legalább tiszta lappal kezdhetek majd mindent, nem attól kell rettegnem, mint eddig általánosban, hogy ma vajon hogy aláznak meg....hát erre kiderül, hogy az a nyomi is odajár...

Meg most gondolom ha valakit ennyi idősen már szekálnak, az nem olyan, mint általános iskolában, hogy odamész a tanárhoz, hogy majd vagy ő vagy anyuci-apuci elintézi helyetted, hanem itt már saját magadért is te felelsz. Viszont ismerem magamat és tudom, hogy ha beszólnak, nem tudom magamat megvédeni, mert teljesen leblokkolok, egyszerűen még azt is elfelejtem olyankor, hogy hogy hívnak és hogy hol vagyok, nagyon szar :S

Csak ugye írtam, hogy ez az egyetlen iskola, amit kinéztem...tudom, hogy többet is néznek kellene, olyanokat, ahová biztos, hogy felvesznek, de elnézve a többi iskolát, nem nagyon vannak olyanok, ahová szívesen mennék. Ráadásul szerintem nagyon jó ez az iskola, van egy csomó program a diákoknak, szóval így tényleg látszik, hogy nagyon arra törekedjenek, hogy jó legyen a hangulat is és emellett a tanárok is nagyon nagyon nagyon jók...amikor nyílt napon voltunk, láttam, hogy ott így mindenki, még maga az igazgató is tök jófej, bármikor elmagyaráztak valamit, ha valaki nem értette...szóval így nagyon jó. És ugye szakmát is ad, ami megint plusz pont, mert ha itt leérettségizek, mehetek egyből dolgozni, míg más iskolákban már szinte nem is ér semmit egy érettségi

Csak közben itt van ez a gyerek is, és nem akarom, hogy itt is az legyen, mint régen, hogy szinte az egész iskolát ellenem fordította és nem volt egy barátom sem

Mit tegyek?


2012. nov. 28. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nehéz ügy, mert mindkét probléma a jövődről szól ... a tanulás is, meg az is ha folyamatosan aláznak, aláássák az önbizalmad ... azt javaslom, próbáld meg ezt az iskolát, és reménykedj, hogy kiélvezte már a gyerek a baromságait, vagy nem kerülsz vele kapcsolatba


és én azért csak szólnék apámnak az első alkalommal, ha a gyerek megkóstol, és megkerestetném vele a gyereket ... azon ne aggódj, hogy leblokkolsz, ha bántanak, mert sokan vannak így (írhatnám, hogy sportolj, meg önvédelem, meg anyámtyúkja aztán csapj oda neki, de szerintem felesleges, más a lelkivilágod)

2012. nov. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Pont előbb mondtam ezt apának és azt mondta, hogy egy ilyen kis hülye gyerek miatt még ne csesszem el a jövőmet és ha bántani merészel, majd ő helyre rakja. Hát csak mondjuk nem akarom, hogy rossz süljön ki belőle, mert gondolom a tanárok meg a gyerek szülei sem hagynák szó nélkül, ha apám megveri...szóval érted.

2012. nov. 28. 14:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy nyomorék miatt nem változtatnék a döntésemen, az tuti. Nem csak ő lesz ott, hanem rengeteg új ember is, egy teljesen új baráti kört ki tudsz alakítani magadnak, ha jól értettem nem is egy évfolyamra jártok majd, szóval így pláne.. lehet látni is alig fogod, bár nem tudom mekkora az a suli.
2012. nov. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elég nagy. Szóval így jobban belegondolva, nem is biztos, hogy túl gyakran összefutunk..szerencsére :)

De úgy a biztonság kedvéért, tudnátok tippeket adni, mit válaszoljak az olyan kijelentéseire, ha odajönnek a barátaival és azt részletezik, hogy milyen ronda vagyok? Eddig is ezért csúfoltak és nem tudtam mit visszaszólni nekik, mert ha esetleg erőt is vettem magamon és kinyögtem neki egy annyit, hogy -Te se vagy szebb, rögtön porig aláztak..

2012. nov. 28. 14:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát azt inkább nem írom le miket szoktam mondani az ilyen kijelentésekre, nem bírná a cenzúra, pedig lány vagyok és elég visszafogott voltam általánosban :DD de szerintem legjobb ha már akkor sarkon fordulsz és otthagyod mikor kötekedni kezd, vagy ha látod hogy megy oda hozzád akkor csak annyit hogy "bocs, nincs időm a f.szságaidra" és otthagyod. Tipikusan az a bunkó fajta akinek nincs hol kiélni magát és bármit mondasz csak még jobban b.sztat.
2012. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Amikor leszólnak, nem önérzeteskedni kell, hanem rátenni egy lapáttal: "köszönöm az észrevételeket, nagy szerencsétek, hogy ti tökéletesek vagytok" és otthagyod őket.

Vagy elkezdesz modernebb cuccokat hordani, sportolni, meglátod mejön ahngod és az önbizalmad is.

2012. nov. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
...megjön a hangod...
2012. nov. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. nov. 28. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!