Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizikus vagy vegyész szakot...

Fizikus vagy vegyész szakot választanád?

Figyelt kérdés
Az is válaszolhat, aki már döntött és ezt tanulja. Ez afféle közvélemény kutatás.

2012. dec. 7. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy a fizikát vagy a kémiát szeretem-e jobban..
2012. dec. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én a kémiát, mert azt szeretem, a fizika bajosabb, de mindkettővel el lehet jól helyezkedni és akár jó pénzt is keresni vele.
2012. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én is a kémia, matek, fizika hármasba gondolkoztam. ebben a sorrendben jelöltem is őket felvételinél és most másodéves vegyész hallgató vagyok. minor szaknak meg a matekot választottam. de a fizika is biztos jó, ha az jobban érdekel, nekem az túl unalmas. na meg a vegyipar szerintem jóval nagyobb, több lehetőséggel, mint ahova fizikusokat keresnek. persze lehet, hogy nincs igazam, de én így gondolom.
2012. dec. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Aki írta, hogy a fizika bajosabb ezt hogy értette? Illetve az utolsó válaszoló kémia, matek, fizika sorrendet miért így csinálta?
2012. dec. 8. 10:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Fizikával villamosmérnökit csinálnék!Sőt a érnök szakok a legjobbak, nagyon jól el lehet helyezkedni velük, több százezres fizetéssel!
2012. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én a helyedben mind a kettőt választanám
2012. dec. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindkettőt, hogy választanám, illetve fizikával inkább mérnöki felé érdemes irányulni?
2012. dec. 26. 12:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Fizikával csak a mérnöki felé lehet... Orvosi felé is, bár ott szerintem haszontalan. Egy kémia tízerszer jobban megéri, mint utána szenvedni a jód szinproporciójával:)

Kémiával a mérnökiek egy részére és az egészségügy teljes részére lehet specializálódni.

A kémiában szerintem nagyobbak a lehetőségek. Én azt pártolom, fizika sosem fogott meg. Túl mély tudományág.

2013. jan. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha így önmagában vesszük fizikus, vagy vegyész, akkor vegyészmérnökit választanám. Több benne a lehetőség, könnyebb elhelyezkedni vele jóval. Rengeteg szakterületen szükség van a vegyészmérnökökre és találnak is munkát, mivel relative kevesen vannak.

Fizikusként nehéz megcsípni egy jó állást. Tanárként eltudom képzelni, belőlük hiány van. Viszont aki elvégez egy ilyen szintű szakot, az nem ül be utána szívesen 90 ezer forintért tanítani olyanokat, akik magasról tesznek arra, amit magyaráz. Ha inkább a fizika felé húz az ember szíve, akkor egy villamosmérnökit javasolnék.

2013. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!