Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 13 évesen el lehet/érdemes...

13 évesen el lehet/érdemes gezdeni gitározni és napi mennyit érdemse lenne gyakorolni hogy eltudjak játszani közép/haladó ne talán talán profi szinten?

Figyelt kérdés

2012. dec. 22. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

persze, korban még nem késel, de ne a gyakorlás mennyiségét számold, hanem a tanár minősége, az a legfontosabb.

tanár nélkül nem fogsz eljutni jó szintre, csak kinlódás lesz, esetleg punk-rock vagy amatőr metálbandákba jó lesz, de ha nagyon komolyan gondolod, keress egy nagyonjó tanárt:)

http://www.youtube.com/watch?v=3fK_nZFZf4k

ha jól tudom, ő 14-15évesen kezdett el gitározni, és 10év után ilyen szinten van :D ez az amit lehetetlen tanár nélkül elérni

2012. dec. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
de persze ha nem ez a stílus érdekel, vagy klasszikus gitár, akkor sem késő:)
2012. dec. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Természetesen én tanárral gondoltam :)
2012. dec. 22. 12:30
 4/11 anonim ***** válasza:
és milyen stílusban?
2012. dec. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Klasszikus
2012. dec. 22. 12:33
 6/11 anonim ***** válasza:

ott is nagyon számít a tanár. van amelyik tanárnak 30év alatt egy diákja sem megy tovább ezzel, másnak meg kétévente van tanítványa, aki jelentkezik zeneművészetire, és fel is veszik..:)a versenyeken is évről évre nagyjából ugyanazon emberek tanítványai jutnak be a döntőbe, úgyhogy ez nem véletlen:D


de korban még nem késő, pl Pavlovits Dávid, (lehet ismered is), 17évesen kezdett el gitározni (ha jól tudom), és most egyetemi tanár:

http://www.youtube.com/watch?v=W9M0Pj5vUOQ

2012. dec. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 CLASSICAL GUITAR válasza:

13 évesen a legjobb korban vagy.


Azt írtad, hogy a klasszikus érdekel,

ez kész csoda...


Teljesen igaz, hogy a tanár személye

az egyik legfontosabb dolog,

főleg klasszikus gitárnál!


Talán ebben is segíthetünk,

ha megírod, merre laksz...

2012. dec. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 CLASSICAL GUITAR válasza:

Én 13 évesen kezdtem gitározni (klasszikus).

A középiskolai felvételikor, 14 évesen

még nem tudtam olyan szinten játszani,

így csak 16 évesen kerültem a konziba,

ahol klasszikus gitár szakon végeztem.


Gyakorolni ugyan annyit kell,

mint más hangszereken.

Napi 2-4 óra gyakorlás akkoriban

a minimum volt.


De nem ez számít csak.

2012. dec. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én 13 éves vagyok kb.mikor betöltöttem akkor kezdtem én magamért csinálom úgymond hobbi szinten,tőlem a tanár nem követel csak napi 1 óra gyakorlást,és most felvételizek,nagyon jó fej most nem zavarja ha szinte semmit se nem gyakorlok,mert tudja,hogy most a tanulás az első,sőt ő mondogatja nekem hogy ne gyakoroljak a tanulás rovására,nemsokára 14 leszek már majdnem egy éve gitározok és nagyon vágom már akármilyen dalt tesznek elébem egy hét alatt megtanulom még akkor is ha nem segítene senki,persze,hogy a nehezebb dalokat metronome-al is jól játszam kell két hét,napi egy óra gyakorlással,hétvégén nem is gyakorlok.Heti egy órát járok órára.Már nagyon kígyó vagyok benne.Már barátoknak családnak eljátszok bármit,de persze egy zenekarhoz már több kell mint napi 1 óra,nekem jó a tanárom megyémben is elismert,ő sem gyakorolt kiskorába többet mint 1-2 órát,a lényeg,hogy érdekelen.
2013. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ja én is klasszikuson.Előző voltam.
2013. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!