Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám végleg eldönteni...

Hogyan tudnám végleg eldönteni, hogy mit szeretnék csinálni ill. tanulni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy akármilyen hülyén is hangzik nem tudom, hogy mit kezdjek magammal. A gimiben az utolsó évben is ez volt, fogalmam se volt róla, hogy hova adjam be a jelentkezésemet. Végül szülői ráhatással felvételiztem egy szakra, ahova fel is vettek. Azért ide jelentkeztem mert ezt nagyon szerettem tanulni és a szüleim azt akarták vagyis inkább tanácsolták, hogy menjek tanárnak (ők is azok). De én most úgy érzem, hogy ez a pálya nem biztos, hogy nekem való. A szakkal(magyar-földrajz) nincsen gond, szeretem, de ezzel sokra nem megyek... Kérlek segítsetek! Hogyan dönthetném el, hogy mit akarok csinálni az elkövetkezendő kb. 40 évemben.

19/L



2012. dec. 30. 21:44
 1/1 tinialfa válasza:
Mindegyik főiskola/egyetem biztosít olyant, hogy átjelenkezés, magyarul pl. átlehet menni mérnöktanár szakról sima mérnöknek, valószínűleg ott is úgy van, az addig elvégzett tárgyaid pedig a másik szakon elismerik. Szóval attól hogy (valami)tanárnak jelentkeztél, nem jelenti azt hogy ott kell maradj, és az hogy nem maradsz ott viszont nem jelenti azt hogy kárba veszett amíg arra jártál.
2012. dec. 31. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!