Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanulási technikákat...

Milyen tanulási technikákat alkalmaztok?

Figyelt kérdés

Bármilyen ötletet szívesen fogadok, amivel könnyebben beletudok préselni az agyamba 250 oldalt...:/ :)

Köszi :)



2013. jan. 7. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 könyvet kell jövőhét hétfő-keddre...

Ami nekem bevált, az a saját módszer, az ún. "háromszori tanulás". Pl. van egy tételem ami mondjuk 8 oldal. Először kiemelem a lényeget, elolvasom, értelmezem. Ez az első fázis. Aztán, a második fázisban megtanulom a mondatokat, elképzelem a mondat tartalmát vizuálisan ha lehet, és végül a harmadik fázisnál pedig összekapcsolom egymással a mondatokat, a fejemben megjelenik maga a könyv oldala, a tétel, és így mondom vissza. Vizuális típus vagyok, szóval ha én egy szóbeli vizsgán felelek, akkor megjelenik előttem a könyv az elmémbe és olyan mintha olvasnék. Nekem ez a módszer vált be, ezt alkalmazom, sikerrel :)

2013. jan. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amúgy így tök idiótán hangzik amit írtam de remélem érthető :D
2013. jan. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen érthető :) köszi szépen :))) ment a zöld :) nekem is hétfőre kell...de a héten még lesz 2 vizsgám és azt még elő sem tudtam venni, csak csöt.től tudok neki állni...szerencsére az írásbeli lesz, lesz időm gondolkozni közben :)
2013. jan. 7. 08:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Miből mész? Nekem mindhárom szóbeli, és elég beteg vizsgák :S Egyébként a módszerrel amit leírtam, én baromi gyorsan tudok tanulni, és meg is marad, és garantált a jó jegy :) Szóval hajrááá :D A lényeg még hogy sokat firkálj, rajzolj, kiemelj! Bár nem tudom milyen típus vagy, de ha vizuális akkor tuti jólesz :) És oszd be jól az időd, és jelöld ki napi hány oldalt/tételt tanulsz :)


Nekem a héten vizsga nincs, szóval van 7 napom hogy szépen betökéletesítsem a három fantasztikus tárgyam :S:D

2013. jan. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!