Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most, hogy fizetős lesz a...

Most, hogy fizetős lesz a jogász képzés, egyre kevesebben fognak jelentkezni?

Figyelt kérdés
Anyukám mindig azt mondja, hogy olyan szakot válasszak, amivel jól lehet keresni, meg lehet élni belőle. Szerinte jegyző, ügyvéd legyek vagy bankban dolgozzak. Én szeretem a humán tárgyakat is, különösen a nyelvtant, most is dicséretes leszek belőle. Ezeken kívül még a matekot nagyon szeretem, ebből is dícséretes leszek. A reál tárgyakból a föci az, ami a legjobban megy. Mivel a szeptemberben induló jogász képzés mindenhol fizetős lesz, gondolom kb 2 év múlva is, mire én oda kerülök. Elképzelhető, hogy egyre kevesebben fognak majd jelentkezni, mivel nem túl olcsó a képzés? A szüleim azt mondták, hogy ezen nem fog múlni. Ha kevesebben jelentkeznek, akkor majd az is lehetséges, hogy nagyobb "kereslet" lesz a jogászokra? 16/l
2013. jan. 10. 19:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Még nem lehet előre tudni semmit. Nem biztos, hogy érezhető lesz, ha csökken is jogászok létszám, addigra mire odakerülsz. Tény, hogy valószínűleg sokan nem tudják megfizatni mert mire valaki végez az kb 2 millió Ft.
2013. jan. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!