Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi szakzsargonban mit...

Egyetemi szakzsargonban mit jelent az, hogy minor? Gondolom akkor már major is van, bár arról még nem hallottam. Valami tantárgyakkal kapcsolatos, annyi világos.

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 02:14
 1/3 anonim ***** válasza:
A minor az a másodszak. Pl ha a főszakod fizika, akkor minornak azaz másodszaknak választhatod mellé a kémiát is.
2013. jan. 12. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
minor szakja a tanári szakirányosoknak szokott lenni. az egy második szak, amit majd ha elvégzi az ember a tanári msc-t, akkor azt a két tárgyat taníthatja. én pl matek szakos vagyok és kémia a minorom. ez azt jelenti, hogy a 180 kredites bsc matematikus diplomámhoz 120 kreditet matekozok, 50et kémiázok és 10 ilyen tanári pedagógia-pszichológia baromság. a tanári mester után pedig matek-kémia tanárbácsi lehetnék. de ez a rendszer is épp most változik meg és térnek vissza osztatlanra.
2013. jan. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
tehát nekem semmi közöm nem lesz hozzá, köszönöm szépen a válaszokat, mentek a zöld kezek :)
2013. jan. 12. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!