Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti érzetétek már úgy, hogy...

Ti érzetétek már úgy, hogy egy semmit nem érő képzésre jártok, ezért kedvetek sincs tanulni? Középiskolás koromban mindent megtanultam rendesen, de most csak FSZ-re járok, és úgy érzem, csak felesleges időpocséklás, és ciki hogy csak erre járok.

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 14:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Azt ki mondta, hogy ha tanulsz valamit, nyugdíjig azzal kell foglalkoznod?
2013. febr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Senki, de szerintem logikus, hogyha elvégzek egy orvosit pl. akkor orvos leszek nyugdíjig... mármint az átlag azért tanul hogy azt a szakot űzze élete végéig.
2013. febr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Egy orvos igen.

De pl egy környezetmérnök már nem (és itt nem az álláslehetőségekre gondolok, hanem...)

2013. febr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Jó, azért szerintem az emberek java része azért szerez diplomát hogy később azon a szakon belül dolgozzon. Mármint azokra az emberekre gondolok akiknek céljuk van és piacképes szakot választottak.
2013. febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Az egyetemi szakok és a szakmák zöme sem piacképes, mert túlképzéses, vagy eleve halott ötlet, vagy a piac átmeneti pangása miatt.

20 évesen pedig ne kelljen tudnom, hogy mit akarok csinálni 60 éves koromig.

2013. febr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Meg példámban nem a piacképtelenségre gondoltam, hanem hogy egy ember szerintem nagyobb eséllyel akar élete folyamán másra átnyergelni, mint nem.
2013. febr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Hát, én 25 vagyok, és tudom mit akarok csinálni 60 éves koromig :) Ezek szerint azon szerencsések közé tartozom. A szakmámon belül képzem magam tovább (MsC-k, PhD), hálistennek van miből válogatni. De ha van vkinek 10 államilagos féléve akkor ne csessze már el egy olyan szakra, ami abszolút nem érdekli, és teljesen esélytelen vele az elhelyezkedés (itt pl a kérdezőre is gondolok)
2013. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Mondjuk FSZ-nél még marad 8 támogatott félév, tudtommal.


BSc-nél gázos, főleg, mert a második diploma végképp nem ingyenes. Mindegy, így jártam. Jelenleg semmi se érdekel jobban, mert mint hivatás, semmi se érdekel. :(

2013. febr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
De érted, amennyi időt elveszteget az FSZ-el, az egy mesterképzés ideje... 2 év a felsőfokú (mostmár felsőoktatási) szakképzés...
2013. febr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én is leléptem amúgy a Bsc szakomról, szerencsére csak 1 félévet csesztem el ott, és nem bántam meg. Absz. nem érdekelt amit tanulunk, utáltam, gyűlöltem, minek maradtam volna h elcsesszek 7 félévet rá? Aztán már csak fizetősön tanulhattam volna amit szeretek, arra meg keret nem nagyon lett volna...
2013. febr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!