Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt magyar érettségi,...

Emelt magyar érettségi, szeretnék tanácsokat kérni, hogy ti hogyan készültetek fel, valamint, hogy érdemes-e neki vágnom?

Figyelt kérdés
Tavasszal emelt magyar érettségit szeretnék tenni, de nem tudom hogy álljak neki :( nyelvtanból semmit nem tudok, és sajnos középsuliban verseket sem nagyon elemeztünk :( de érdekel a magyar és szeretném megcsinálni.. akinek van tapasztalata az kérem írjon, mit tanuljak nagyon? A nyelvtant nagyon kérik? stb..
2011. aug. 13. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én idén voltam emelt magyaron.


Szerintem nyálazz át minden irodalomkönyvet, olvass el minél több verset, kötelezőket. A strófákat, verstant is érdemes megtanulni, illetve a fontosabb folyóiratokról, főleg a Nyugatról is jó ha tudsz ezt-azt. Az írásbeliket nézd meg az OH oldalán, azok alapján tudod majd kb. mire számíthatsz. Verselemzést, novellaelemzést, szövegalkotást (szövegformák - nyelvtankönyvben benne szoktak lenni) és érvelést is tudni kell.

Szóbelire majd az OH oldalán közzétett tételekből kell felkészülni, 20 irodalom, 20 nyelvtan. Tehát a nyelvtant is meg kell tanulni. Írásbelin lehet mondatelemzés (alá- és mellérendelés) meg hasonlók. De amúgy írásbelin és szóbelin is az irodalom hangsúlyosabb.

Ha bármi kérdésed van, kérdezz, hátha tudok segíteni. Bár én csak a pluszpont miatt csináltam, egyébként anglisztikára megyek.


19/L

2011. aug. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem magyar szakra mész, ne csináld. Az önálló szövegalkotásnál baromi szubjektív, hogy tetszik-e annak, aki pontozza, bazi nagy lutri. Ezt még anno magyartanárom mondta, aki pedig nem muszájból tanít, de ő is így látja.
2011. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem magyarra akarok menni, csak gyenge az érettségim a matek 2 es miatt :( és a bioszom mellé oda ahova szeretnék menni magyar és történelem jöhet szóba, de emelt szinten kell csinálnom a pluszpont miatt :( tehát vagy magyar vagy töri és a magyart úgy érzem jobban megtudnám tanulni, bár a törivel sincs gondom.. csak a sok évszám :( én is attól tartok, hogy amit írtál, hogyha nem tetszik a tanárnak akkor lepontoz :( nagyon szubjektív :(
2011. aug. 13. 16:29
 4/6 A kérdező kommentje:
FOB manó, akkor ha nem terhellek vele, lehet , hogy lesz majd pár kérdésem (:
2011. aug. 13. 16:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan. :)
2011. aug. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nem ajánlom az emelt magyart. Rendkívül szubjektív az értékelése, és nem is lehet rá igazán felkészülni. Nálunk a magyarral mki szívott, aki emeltezett, ötös szinte nem is lett.

A töri sokkal könnyebben tanulható, és bár az esszék javítása ott is szubjektív, a teszt részt ha tanulsz nagyon jól meg lehet írni. Az esszék is sokkal könnyebbek(ha tudod az anyagot) mint egy magyar érettségin a 3 féle szövegalkotás. Nálunk a törisek 80-90% között mozogtak, idén szerintem megcsinálható volt.


Tehát szerintem a magyart ne.

2011. aug. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!