Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol jobb lakni egyetemistaként...

Hol jobb lakni egyetemistaként? Albérletben vagy kollégiumban?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 22:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%
Hát nálunk ebből nem volt gond soha. Ha valakinek ott volt a párja, akkor kérés nélkül elfoglalta magát a másik két ember. Kimentek a konyhába főzni, vagy a tanulóba tanulni, másik szobába trécselni, bármi. Mindegyikünknek volt párja, így ez teljesen természetesen működött, nem kellett kérni. Éjszaka is ott aludhatott bárki, annyi volt a feltétel hogy csönd legyen és egyértelmű volt, hogy nem d*gunk a takaró alatt, amikor mellettünk ketten aludni próbálnak. Szerintem ez szimpla empátia és alkalmazkodóképesség kérdése, sosem éreztem hátrányt azért, mert kollégista vagyok/voltam, én jól éreztem magam. Ugyanúgy ha egy albiban lesz szobatársad, illetve lakótársad, hozzá is alkalmazkodnod kell. Kevesen tehetik meg, hogy egyedül béreljenek egy albérletet sajnos, de legyen mindenkinek ez egyéni, illetve a család döntése. Szerintem az ára miatt érdemes egy esélyt adni a kolinak.
2013. jan. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

74%-os:

Benned aztán csak úgy dúl az alkalmazkodó képesség, csak gratulálni tudok hozzá.

Illetve: nem mindenkinél sz.rják otthon a pénzt, nem mindenki tudja megfizetni havonta a 30-40 ezer forintos albérletet (vagy akár többet), csak azért, hogy a barátjával kedve szerint kufircolhasson. Kollégiumban érdekes módon mindenki ki tudja vitelezni (na jó, te nem tudnád ilyen képességekkel). És csak ezért a szüleid pénzét költeni elég szánalmas. Ha meg te dolgozol meg érte, akkor kollégistaként kevesebbet kéne dolgozni, többet lehetne tanulni és több időd jutna az alkalmazkodó képességet fejlesztésére.

2013. jan. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja én csak a hátrányait soroltam a kolinak, én nem tudnék ott élni ennyi. Egy szóval sem mondtam h az albérlet anyagilag megéri, mi se szarjuk a pénzt. Mi 3an lakunk az albérletben, a nagy szobában ketten, én meg a félszobában. Diákhitelt vettem fel rá, de nekem így megéri. Egyszerűen ilyen vagyok és kész, kár ezért így nekem esni:)
2013. jan. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 English ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen problémám van. Szeptemberben kezdem az egyetemet és nem tudom eldönteni, hogy kollégiumban, vagy albérletben lakjak. A sok embert én sem szeretem, és időnként szükségem van arra, hogy egy kicsit egyedül legyek. Egyelőre marad az albérlet (persze nem egyedül), aztán ha ott nem jó, maximum átkérem magam kollégiumba.


Kérdésedre válaszolva, szerintem egy megfelelő árban lévő albérlet jobb, bár attól függ milyen vagy. Ha szereted a társaságot és jó neked, ha mindig van körülötted valaki, illetve szeretsz bulizni, akkor menj koliba.

2013. febr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!