Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hol jobb lakni? Győrben vagy...

Hol jobb lakni? Győrben vagy Pesten?

Figyelt kérdés
győr,pest,budapest

2012. dec. 16. 23:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Győrben :D


Pest büdös, és Győrben is simán vannak melóhelyek, szórakozási lehetőség... Győr jó város, mer' közel van az Osztrákokhoz...

2012. dec. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem Pesten(Budán).

Győrben konkrétan nem laktam még amúgy, de a többi nagyobb magyar város kicsi nekem, jobban bejön ez a milliós nagyváros téma.

2012. dec. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Győr lenne a menőbb, nyugodtabb, barátságosabbak az emberek és Győr az osztrák határ közelsége miatt eléggé jó: vannak munkahelyek, van infrastruktúra. Pesten kicsit több a lehetőség, viszont egy nagyon koszos, zajos város. (mondom ezt úgy, hogy jelenleg én is ott lakok)
2012. dec. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"nyugodtabb, barátságosabbak az emberek" - én laktam mindkét helyen, talán Győrben segítőkészebbek, de Bp-en is megismerhetsz olyan embereket akik nem idegbetegek.


"és Győr az osztrák határ közelsége miatt eléggé jó" - Osztrákia, az ígéret földje: akkor már jobb Móvár vagy Sopron, hisz közelebb van. Egyébként sem értettem Győrnek mi köze hozzájuk, hiszen idáig nem is jutnak el (a két említett városban megállnak, már ha átjönnek), Győrből kijárni dolgozni pedig hosszú idő a távolság miatt (ugye költségesebb is). Ráadásul ott sincs kolbászból a kerítés...

2012. dec. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Budapest.

Én semmi olyan koszt nem látok itt, ami egy vidéki városban ne lenne.

Győr biztos jó hely sokaknak, nekem kevés lenne az élettér.

2012. dec. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
51%
I love Budapest :)
2012. dec. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Győr! Nemrég költöztem Győrbe de nagyon szeretem.
2012. dec. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
71%
V.kerből költöztünk Győrbe három éve, de én már visszamennék mert eszméletlenül unalmas itt. Aki nyugodtabb életet akar mint a pesti, az költözzön Győrbe szerintem, de én akkor is Pestre voksolok.
2012. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 bensdorp ***** válasza:
100%

Én is éltem mindkét városban több évet, mindkettőt nagyon tudom szeretni. Én úgy gondolom, hogy minden magyarnak érdemes eltölteni néhány évet a fővárosban, mert hatalmas varázsa van, rengeteg megismerni- és megtapasztalnivalóval. Ezeket az éveket a fiatalságra, egyetemi évekre a legérdemesebb időzíteni a lehetőségek széles palettája miatt, és azért is, mert (szerintem) Pesten gyereket nevelni, gyerekként élni nagyon egészségtelen és veszélyes. Buda persze élhető és a külkerületek is - de az előbbi megfizethetetlen az átlagembernek, ez utóbbi pedig olyan távolságok megtételét kívánja nap mint nap, hogy semmivel sem különb, mint ha az ember Győrből járna fel (és itt még a természeti adottságok is kedvezőbbek, az emberek is nyugodtabbak, boldogabbak, egészségesebbek). Győr nagyon kellemes, szép, élhető város, Budapest után persze elég kevés lehetőséggel, de családoknak annyi épp tökéletes.


Agent K: ezek szerint nem éltél Győrben - nagyon sokan jönnek el idáig nyugatról (legfőképpen fogorvosi kezelésre), és bár Sopron pl. gyönyörű város, Győr mégiscsak jóval nagyobb, több programlehetőséggel.

2012. dec. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
"Agent K: ezek szerint nem éltél Győrben - nagyon sokan jönnek el idáig nyugatról" - de, több mint 5 évet. De elég sokat voltam Sopronban is (barátnő pár évvel ezelőtt + környékbeli munkahely), Óváron még többet (az említett barátnő szüleinél + apám barátnőjénél) és én azokhoz viszonyítom. Azért az utóbbi két helyen komolyabb arányban fordulnak elő - Győrben sokkal több a felvidéki, mint az osztrák.
2012. dec. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!