Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megtudja e indokolni valaki...

Megtudja e indokolni valaki miért jobb egy pl: lakótelepi lakásban lakni Pesten mint vidéken egy kertes házban?

Figyelt kérdés
Vannak munkatársaim akik megpróbáltak meggyőzni hogy ez igaz.Legfőbb indok pl 5 percre van a bolt.Hát nálunk 4 re.És hagyjuk azt is hogy több a munka.Ugyanannyit utaznak ők is a melóhelyre mint én.
2012. okt. 18. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Mindenkinek más életstílus jön be, vannak érvek mindkét oldal mellett és ellen is. Én társasházban lakom, Budapesten, igen, közel van a bolt, 5 percenként van busz, vagy villamos, ha menni akarok valahova. És igen, van hova menni városon belül. Gyerekkel is jobb lesz szerintem a városban, sokkal több mindent csinálhat majd.

Én majd csak öregkoromra akarok vidékre költözni.

2012. okt. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Bence_ ***** válasza:
87%

Nem kell havat lapátolni,füvet vágni.

Ingatlan állagával sem kell foglalkoznia.

2012. okt. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert nekik az jobb, és kész. Valaki szeret a kertben molyolgatni, más meg nem. Én is panelban lakom, és ciki vagy nem, nagyon szeretem. Nem kell egymást győzködni, addig jó, amíg olyan körülmények között élhetünk, amit szeretünk.
2012. okt. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Direkt mondtam a boltot hagyjuk a falu nem a világvége.És biztos könnyebb le se sz...i az ingatlant ahol laksz.Ez legalább egy érv de ez nem győzött meg.
2012. okt. 18. 15:05
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kérdeznék: milyen messze van a legközelebbi mozi, színházterem, étterem, múzeum, stb…? Ok, hogy ugyanannyit utaztok a munkahelyetekre, de ha lekésed a buszt/vonatot, mikor jön a következő? Este milyen könnyen tudsz utazni? Milyen közel van a gyereked iskolája, gimnáziuma, egyeteme? Kisbolt nálad is a szomszédban van, de hogy oldod meg a nagybevásárlást?
2012. okt. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagy bevásárlás ugyanúgy mint másnál havonta 1-2 alkalommal.Kocsival 20PERC TESCÓ OBI ALDI LIDL STB STB Állt. isk 7perc bicajjal.Orvos 3 perc kocsival.Van helyben múzeum is mozi 20perc kocsival.Étterem 3perc bicajjal.Buszjárattal nem vagyok tisztában kocsival motorral bicajjal járok de az igényeket kielégíti mert mások nem panaszkodnak.Más indok ami vonzana a panelhez mert eddig semmi hátrányom nincs úgy érzem.
2012. okt. 18. 15:44
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdést azért tettem fel mert úgy tapasztalom a nagyvárosi emberek azt hiszik a vidékiek el vannak zárva a külvilágtól és nomád körülmények között élnek és egyáltalán csoda hogy mindezt túl tudják élni.
2012. okt. 18. 15:47
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Én vidékről költöztem Pestre, szerintem a gyerekeknek sokkal jobb lesz majd itt, van 70-féle sportklub, rengeteg tanulási és kikapcsolódási lehetőség. És, mint írtam az első hozzászólásomban, idősebb koromra vissza szeretnék majd menni vidékre, mert a városban azért nagy a pörgés, és sok ember van.
2012. okt. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Kőbányán laktam, nem szerettem. Egyszerűen hiányzott a kert, az állatok... Most Maglódon lakom. Imádom. Állatok, szaladgálás a saját kertemben, a kutyákkal... A bolt is közel van. És ami a mozit illeti, én szeretek utazgatni. Hogyha moziba megyek, akkor tuti, h vonatozok :))

Én a nyüzsgést sem szeretem. Persze, ne legyenek az utcák kihaltak, meg minden, de a budapesti nyüzsgés... nem. Nem nekem való.

A haverokkal meg kimegyünk bringával és bejárjuk a várost, kibiciklizünk a rétekre, és egyszerűen csak jól érezzük magunkat. Elvileg Maglód város, nekem még mindig csak falu :)

Persze, biztos van, aki szereti a panelt... Hát, én ki nem állhatom. Egy idő után valszeg depis lennék.

A kis városnak megvan a maga létszáma, és ez így pont jó :))

Team Kertes Ház!

2012. okt. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Én budapesti vagyok, azon belül lakótelepi. Szinte ebbe születtem. Szeretem, mert közel van egy csomó bolt, jó a közlekedés, metróhoz se perc alatt kiérek, és sok itt is a zöld terület / még egy halastó is van, parkkal körbevéve plusz sportliget /.

Nem szeretnék kertes házban lakni, bármi tönkre megy / pl. tető / rengetegbe kerül.

Plusz az ingázást is utálnám, mindig a buszhoz-vvonathoz kötve.

Ez is egy életforma.

2012. okt. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!