Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen az első gimis év? Volt...

Milyen az első gimis év? Volt nagy változás, és ha igen, miben? És pozitív vagy negatív irányú változások voltak? Miben jobb és rosszabb az általánosnál?

Figyelt kérdés
Gondolom, többet kell tanulni, de ez logikus. Egyébként a tanárok tényleg magáznak és nem 'csókolom' van, hanem 'Jó Napot!' ? És mennyire érdekli a tanárokat, hogy mit csinálunk az órákon? Mármint a beszéden kívül? Ha csendben vagyunk, csinálhatunk bármit? Mert a nõvérem nagyon jó rajzos, és jó tanuló volt gimiben, de mondta, hogy a magyar tök unalmas volt, és minden órán rajzolt... én meg akkor kis ötödikes voltam és nem hittem neki xD
2012. júl. 24. 15:00
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Én nem nagyon tanultam többet, mint általánosban. Utolsó évben szinte a legtöbb órán zenét hallgattam vagy könyvet olvastam. De ez persze nem követendő példa. :) A tanárok magáznak (nálunk legalábbis magáztak). Az, hogy ki mennyire figyeli, hogy mit csinálsz órán, abszolút tanár függő.
2012. júl. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Minden, amit feltettél kérdést, az iskolától függ, nem pedig az iskola jellegétől. Tehát nem az a lényeg, hogy gimnázium, szakközép, általános, vagy mit tudom én mi, hanem, hogy konkrétan melyik iskolába jársz.


Erre való tekintettel nemigen lehet válaszolni általánosságban a kérdéseidre, de elmondom, nekem hogy volt:

- Nem kellett többet tanulni, érdekes módon, nekem a középiskola könnyebbnek tűnt, mint az általános, pedig végig kitűnő voltam. Más szerint többet kellett tanulni. Ez egyénfüggő. Nekem jobban tetszett az oktatás, mi mindent németül tanultunk (nemzetiségi iskola), így - mivel a némettel nincs gondom - ez nem volt nehéz, de volt olyan osztálytársam, aki emiatt szenvedett. Nekem inkább a reáltárgyak voltak nehezek.

- Egy bizonyos életkor után átáll az ember a "Jó napot!"-ra, pusztán azért, mert elég nevetséges, mikor felnőtt (vagy a diákok esetében: a felnőttkorhoz közel álló) emberek csókolomoznak. Nem illik, nem szép. De a tanárok ebbe nem szólnak bele (nálunk legalábbis így volt), hanem mi magunk éreztük, hogy nem kéne csókolommal köszönni. A Jó napot! tiszteletteljesebb, és felnőttesebb.

- Volt olyan tanár, aki magázott, volt olyan, aki tegezett. Tanárfüggő. A magázás csak az első öt percben furcsa, utána meg rájössz, hogy igazából tök jó. :) (Ugyanolyan érzés, mint később az egyetemen, mikor először Kollégának szólított a professzor minket. :)) Egyes tanároktól (leginkább a férfi tanárok és az idősebb hölgy tanároktól) szinte természetes, hogy magázzon, sokkal jobban jön ki. Ugyanakkor voltak fiatal tanáraink, akik ugyanúgy viselkedtek, mint az általános iskolai tanárok.

Sőt, volt olyan tanár, aki általánosban is tanított, majd a középiskolában is (ugyanakkor váltott munkahelyet, mikor mi is átmentünk középsuliba :)), és ő már általánosban is magázott minket.

- Hogy órán mit engednek, és mit nem, szintén tanár-függő. A legtöbb tanár úgy van vele, hogy amíg nem zavarod az órát, a te dolgod, hogy mit csinálsz - ez szintén általános vége felé is így volt nekünk. Ugyanakkor van olyan, aki elvárja, hogy "rám nézz", meg "figyelj oda".


Szóval összefoglalva: iskola-, egyén- és tanárfüggő minden kérdésedre a válasz!

2012. júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 6. után mentem gimibe. Nagyon pozitív volt számomra, lettek barátaim, vidám az élet, jófejek a tanárok és a színvonal is magas. :D

A többi iskolafüggő szerintem, nálunk van pár tanár, aki magáz, nem tanulok többet, mint általánosban és nem szoktunk köszönni (na jó szoktunk, leginkább jónapotot). Az, hogy mit csinálhatunk órán, tanárfüggő, de szerintem lazább, mint általánosban. Legalábbis nálunk. A magyar pl. megegyezik a szünettel, tényleg mindenki azt csinál, amit csak akar :D A mi osztályunkat nagyon nehéz fegyelmezni, ennek ellenére itt a legjobb a tanulmányi átlag.

2012. júl. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg nálunk is az van, hogy addig mindegy mit csinálsz, amíg nem zavarod az órát.
2012. júl. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg "Jó napot kívánok" van (fontos a kívánok vagy tedd utána hogy tanárnő/tanár úr, mert sokan háklisak a sima jónapot-ra), gyorsan hozzá lehet szokni, de ha az elején véletlen Csókolommal köszönsz, nem tragédia - igaz, ha mondjuk férfi tanának, az elég kínos, de egy idősebb tanárnőnél elmegy, persze azért próbálj átállni.

A magázás tanárfüggő, nálunk a többség tegez.

Az óra meg aztán tényleg a tanártól függ, nálunk van akinél még bambulni is alig lehet, mert szól érte, a másiknál íratod a leckét. Rajzolni ált. lehet, firkálgatni egy füzetbe, az keveseknek tűik fel, azt hiszik jegyzetelsz. De nálunk a legtöbb tanár elvárja, hogy figyeljünk, és ránk szólnak, ha látják, hogy mással foglalkozunk, pl. másik könyv van elöl, néha még az olyan tanárokra is rájön ez, akiknek nem szokásuk, illetve vannak akik teljesen bedühödnek miatta. Bár tényleg nem árt figyelni, mert sok tanár nem könyvből tanít, és legjobb a saját jegyzetedből tanulni. Meg az elején nagyon ajánlom, hogy figyelj, az első benyomás a legfontosabb, nehogy elkönyveljenek rossznak, mert abból nehéz kimászni.

Nekem jobb az általánosnál, de a társaság miatt, szuper barátaim lettek. :) Tanulni többet kell, én pl. általánosban szinte semmit sem tanultam, itt azért kell.

Ami nekem a legrosszabb volt, az úgy a 2. hónap. Ugyanis az elején ugye még tök izgatott voltam, vártam a sulit (minden nyáron ez van, július vége felé megjön a kedvem, csak gyorsan elmúlik :D), volt gólyatábor, szereztem ismerősöket, pedig elég félénk vagyok, aztán jöttek az órák, minden tanár nagyon szigorúnak tűnt, de minden óra nagyon érdekesnek. Elmondták az ijesztő követelményeiket, én megfogadtam, hogy minden órára készülök majd és rengeteget fogok tanulni, lelkes voltam, plusz ott voltak az újdonsült barátaim. Na aztán ebbe beleuntam, nyilván nem bírtam ennyit tanulni, az órák nem voltak már olyan érdekesek, a barátok még újak, hiányzott a régi, megszokott sulim, olyan tanárokkal, akiket ismerek. Mert egyelőre minden órán ugyanúgy figyeltem, mindegyikre ugyanúgy készültem, mert nem tudtam, ki mit vár! Ez rohadt fárasztó volt, de aztán megismertem őket, és kitapasztaltam, kinél kell nagyon figyelni, kinél lehet bambulni, ki irat röpdogákat, stb. Utána már sokkal könnyebb lett, már nem hiányzott a régi sulim. :)

2012. júl. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
100%
Nekem igazán az első év személyiségbeli változásokat hozott. Általános iskolában egy csendes visszahúzódó fiú voltam, akit 8. végén előszeretettel csesztetett néhány évfolyamtársa (ma már nem hagynám), míg 9. közepére már bizony én lettem az egyik legnagyobb szájú gyerek( nem rossz értelemben :) ) és elég sokat hülyültem ( manapság pedig csak többet és többet :D ). 16/f
2012. júl. 25. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én 4. osztály után mentem gimibe, most voltam kilencedikes. Tulajdonképpen annyi változás volt, hogy teljesen ismeretlenek voltunk egymásnak 34-en...

Minket nem minden tanár magáz, de főleg azok, akik kilencediktől tanítanak minket.

Órán nem csinálhatunk akármit, de eléggé sok mindent megengednek. Csendben lehet rosszalkodni. :D

Ha az érettségi tárgyakból jó vagy(magyar, töri, matek, egy nyelv) és valamire nagyon rágyúrsz pluszba, valószínűleg békén fognak hagyni a tanárok. Néha nekem jó kifogás volt, hogy hétvégén versenyen voltam. :D

2012. júl. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
én 9.-be mentem gimibe, IMÁDTAM, nekem megváltás volt az uncsi általános után. nagyon-nagyon szerettem, bár nem sokat tanultam, és órákról is lógtam, a társaság k.rvajó volt.
2012. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
jaja, a tanárok magáznak, és jobb ha te sem "csókolom"-ot köszönsz, mert ciki. főleg a pasi tanárnak :-) amúgy ugyanúgy megy mint eddig, órán ha kiszúrják,h mást csinálsz rád szólnak v kizavarnak v bünti-feleltetnek, de ha nem, akkor nem. kicsit felnőttként bánnak a diákokkal, nem szólnak minden hülyeségért, de ha kihágást követsz el, a következmények komolyabbak, nem csak ejnye-bejnye meg szülők behívása.
2012. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Dorka970614 válasza:

Fúú...jó, hogy feltetted ezt a kérdést. Bocsi az offért, de én is most megyek gimibe és már nagyon várom, bár kicsit izgulok is miatta, hogy milyen lesz!(: Én még ennyit nem foglalkoztam ezzel a témával, élvezd ki szerintem, hogy egyenlőre nyáriszünet van! Amúgy biztos, hogy nagy váltás lesz az általános után, márcsak azért is mert egy teljesen más közösségben leszel. Nektek lesz gólyatábor? Merre felé laksz? Szerintem az hogy negatív-vagy poritív változás lesz az 1. gimis év számodra kicsit elhatározás kérdése is. Tehát legyél mindenre nyitott, kedves és akkor nem történhet nagy baj!

Minket sok tanár általánosban is magázott már és nem csókolom hanem jónapotkívánok volt. Az órákon szerintem a legtöbb tanár beéri azzal ha nem zavarod a dolgában, de persze mindig vannak kivételek. Meg ha jól indítassz és nem csinálsz balhékat, akkor úgy fognak hozzád is viszonyulni a tanárok! Pl. 1. órákon szerintem ne ismerkedéssel kezd a padtársaddal..:P

15/L

2012. júl. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!