Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy érhetem el azt, hogy a...

Hogy érhetem el azt, hogy a szakdogám ne legyen plágium?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy nem tudok jó szakdogát írni, hiszen minden már tudósok által feltárt téma. Rengeteg könyv, cikk, statisztika stb van mindenről...Tehát bármiről írnék, az csak max rövid összefoglalása lenne/lehetne ezeknek. Így hogy lehet jó szakdogát írni? A másik dolog, amitől félek, hogy vki más is abban a témában fog írni, amiben én. Ezt nem igazán szeretném...Mit gondoltok?
2009. szept. 1. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Ha idáig nem tanították meg nektek, hogyan kell szakdolgozatot írni, azaz mik a formai követelmények, mi a forrásidézés szabálya, hogyan kell ezt feltüntetni, mi számít plagizálásnak, akkor ajánlom, hogy sürgősen keresd fel a konzulensed és kérj egy gyorstalpalót tőle ez ügyben, különben tényleg véged lesz.
2009. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak előrelátó vagyok, még nem vagyok szakdolgozatírás közelében. De olvastam Umberto Ecot, és elképzelésem is van a dolgokról, engem az érdekelne, hogy mások hogyan küzdöttek meg ezzel...Szerintem az sem jó, ha a szakdoga csak "kimásolt okosságok"-hivatkozásokkal...
2009. szept. 1. 14:07
 3/10 anonim válasza:
én is ezt éreztem kb fél évig! Rettegtem az egésztől, még témám sem volt, aztán végül kitaláltam a témát és 1,5 hónap alatt megírtam egy 5ös szakdogát utána 5ös védés:-) Visszagondolva rohadt egyszerű volt az egész:-D Túlparáztam persze.... agyalni kell rajta és ennyi, olvass más szakdogákat abból jöhetnek ötletek. Plágiumnál pedig egyszerűen figyelni kell arra hogy mindent lehivatkozz. Ennyi. sok sikert menni fog!! :-)
2009. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Messze nem igaz, hogy "minden feltárt téma". Szerinted akkor min dolgoznak a mostani kutatók?

Egyébként, ha egy kidolgozott témát más megközelítésből írsz le, az már nem lehet plagizálás.

Ha más tanulmányának az eredményeit összefoglalóan leírod, feltüntetve, hogy az XY tanulmánya, az már nem plagizálás.

Ha szó szerint kimásolsz pár sort más könyvéből, de feltünteted, hogy ki a szerző, és melyik könyv, akkor az idézés és nem plagizálás.

2009. szept. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én csomószor csinálom azt szemináriumi dolgozatoknál, hogy ha kifogyok a rizsából, akkor más szerzők magvas gondolatait egyszerűen átfogalmazom a saját szavaimmal és beleillesztem a dolgozatomba. Ilyenkor természetesen nem hivatkozom. Szakdolgozatnál is alkalmazni fogom.
2009. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindenhol van egy lista szakdoga címekkel. Én pedig mindkét diplománál teljesen új témát írtam. Én keresetem és találtam ki. Ez egy jó módszer.
2009. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát persze, de azért nem érzem magam olyan kis értelmesnek, hogy olyan dolgokról írjak tök frankó dolgokat, amin még ezer meg ezer tudós foglalkozik...azt meg végképp nem, hogy én "feltaláljak" valamit...És tudom, mi a különbség idézés és plagizálás között. Nem tehetek róla, hogy ez piszkál, én mások tapasztalataira lennék kíváncsi.
2009. szept. 1. 14:21
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ!
2009. szept. 1. 14:22
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Márpedig a szakdolgozatnak éppen az a lényege, hogy képes vagy-e önálló, használható, értelmes gondolatokat felállítani egy bizonyos kérdéskörre reflektálva. Az egyetem arról szól, hogy olyan gondolkodó embert próbálnak faragni belőled, aki képes problémákat megoldani, lineárisan érvelni magas színvonalon. Ha ennyire rettegsz a szakdolgozat megírásától, akkor ne haradugj, de el kéne gondolkodni azon, mit keres a felsőoktatásban. Tényleg nem szemétségből mondom.
2009. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
*keresel
2009. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!