Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pécsi koleszos egyetemisták?

Pécsi koleszos egyetemisták?

Figyelt kérdés
Olyantól kérnék segítséget, aki a Pécsi Tudományegyetemen tanul, és valamelyik kollégiumban lakik. Gondolkodom rajta, hogy megjelöljem (jogi kar, jogász képzés), de csak második helyen, mert elsősorban az otthonomhoz közeli egyetemre szeretnék menni, de jobban érezném magam, ha a biztonság kedvéért két helyen is megtudnám jelölni ezt a szakot. Viszont ezért érdekelnének a kollégiumok, milyenek, melyiket ajánljátok, és elsősorban, mennyi esély van bekerülni az adott koliba, ha erre az egyetemre vennének fel. Ééés a költségek, mennyi a koli stb. Meg persze, ha valaki jogásznak tanul itt, akkor az ő véleménye is érdekelne. Köszönöm a válaszokat előre is!

2013. jan. 28. 11:14
 1/4 sh4rk válasza:
Én pestiként vagyok koleszos Pécsett, nem jogi kar. Tudom ajánlani! Az asszem 6 koli közül 5 felújított, ebből 3-ban egységesen 18 mátyás a lakhatás. Elméletileg van egy kollégium ami jogászoknak van kizárólag (női). Viszont egyik sincs a jogi kar közvetlen közelében, közlekedés persze megoldott. Albérletezés szintén nagyon megy, értesüléseim szerint az úgy átlagban 25-re jön ki fejenként. Bekerülés a távolságtól és szociális helyzettől függ, a szakomon mindenkit felvettek aki jelentkezett valamelyikbe. Ha vmi érdekel még kérdezz, de ha felvettek úgy is kapsz levélben tájékoztatást.
2013. jan. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A jogi kar mellett van egy kollégium, kb 10 perc séta, én is abban lakom, bár én más szakos vagyok. Nincs kizárólag jogosoknak kollégiumuk, és nem is csak nők vannak... A szobatársaim jogra járnak. 18 ezer a kollégiumi díj, de bátran merem ajánlani! Apartmanos, egy apartmanban 2 szoba van, zuhanyzó, wc, saját konyha van. Egy szobában 3 ágy van, de a szomszédban pl csak 2-en laknak. A szakról nagyon nem tudok nyilatkozni, csak annyit tudok, hogy sokat kell tanulni. De melyik szakon nem?! :) remélem segítettem :)
2013. jan. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és a kollégium neve Szalay László (Univ) Kollégium :) a bekerüléssel szerintem nem lesz gond. Csak add le időben a pályázatot, és mindent mellékelj hozzá, ami kell. Az egyik ismerősöm azért nem került be, mert valami dokumentumot nem csatolt.
2013. jan. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat:) oo, a jogasz szakrol mar nem lehet ujat mondani, amit tudtam begyujtottem, meg egy kozeli ismerosom ott vegzett, nem egy most is jar jogra:) :D szoval azzal nincs gond :) es havonta kell fizetni a 18ezret? Es mikor kell palyazni? Gondolom azutan, hogy felvettek nem? Jo vegulis nekem ez nem elso hely lenne, csak amolyan biztositek, hatha az elso helyre nem jutok be..de azert jo lenne mindent biztosan tudni, mert ha nem kedvezoek a korulmenyek, akkor nem tudom megjelolni :S anyagilag szeretnek nagyobb attekintest igazabol, attol fugg az egesz.
2013. jan. 29. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!