Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi időm van megszerezni a...

Mennyi időm van megszerezni a nyelvvizsgát az abszolutórium megszerzése után az SZTE-n?

Figyelt kérdés

2006 szeptemberben kedztem az egyetemet. Januárban fogok végezni. Addig a diplomát sem kapom kézhez, amíg nem mutatom be a nyelvvizsgát. Mennyi időm van erre?

Egyszer azt hallom, hogy 3 év, máskor meg hogy kortlátlan.

Most melyik az igaz?

A to és a hök is teljesen mást mond:S


2009. szept. 2. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
miért, 3 év nem elég?
2009. szept. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden suli más. van ahol korlátlan, van ahol 1 vagy 3 év. Én nem tudom, hogy melyik mond a kettő közül igazat, mert a to sokszor tévedett már nálunk. Valaki olyat kellene megkérdezni, aki a biztos benne, Pl.: kari főigazgató, vagy hasonló. De mivel a to állítja ki a diplomát, lehet rájuk kellene hallgatni.
2009. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez értelmes válasz volt kedves első! Minek írtál egyáltalán?

Szeretnék vele tisztában lenni és persze az a célom, hogy minél hamarabb meglegyen!

2009. szept. 2. 15:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a lényeges, amit a TO mond, mivel ők állítják ki a diplomát, ők a "hivatalnokok" ezügyben. A hökön meg ugyanolyan hallgatók vannak, mint mi.


Én úgy tudom, hogy nincs meghatározva ilyen határidő. Az abszolutórium megszerzésével így is, úgy is megszűnik a hallgatói jogviszonyod, az államvizsga és a szakdogavédés nem jogviszonyhoz kötött, tehát bármikor letehető.


Én is hasonló cipőben járok amúgy, pont ma számolgattam, hogy hogy lesz. Nekem még egy alapfokú kell. Az október túl közeli, ha decemberben megyek, akkor meg tuti nem lesz kész a bizonyítvány (két hónap a vizsgától) mire be kell mutatni.


Amúgy én is SZTE-s vagyok. (BTK) :)

2009. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!