Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerinted mit tegyek? Van még...

Szerinted mit tegyek? Van még más is ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Szóval ugye megkezdődtek a felvételik az egyetemekre, főiskolákra.

24 éves vagyok (jövő hónapban leszek 25), természetesen érettségim van. Engem nem vonz az egyetem, ugyanis nem szeretnék éveket ott tölteni, és 30 éves koromig iskolapadban ülni, tanulni a diplomáért, amivel aztán ki tudja mikor találnék munkát vagy kapnék-e egyáltalán az adott diplomával. Nem szeretnék azok közé tartozni, akik megszereznek egy diplomát sok év alatt, majd csak a polcot díszítik vele, de semmit nem ér. Félek, hogy ott állnék 30+ évesen, és már túl "öregnek érezném" magam, hogy még mindig csak ülök az iskolában, és mellette nem tudok semmit sem csinálni. Mert valljuk be, egy valamire való egyetemi szakon nem igazán van lehetőség napi 8 órás, állandó munkára, főleg hogy ilyet nem is nagyon találnék érettségivel.

Márpedig én 2-3 éven belül szeretnék már állandó munkával rendelkezni, hogy úgymond saját életet kezdhessek, el tudjam magam tartani, és ne csak az alkalmi munkák jöjjenek szóba. Egy alapképzés 3 év, de azoknak a 99%-val nem lehet még elhelyezkedni, muszáj tovább menni, de akkor szintén ott vagyok, hogy már 5 év eltelt és csak az iskolapadban ülök.


Ti mit tennétek? Mik azok a dolgok, amiket kb. 3 év alatt elfogadható szintre lehet tanulni és hasznosítható is, hogy munkaképes legyen vele?


L


2013. febr. 3. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:
És mit csináltál 18-25 éves korod között eddig? Javaslom,h kezdj valami okj-s képzést, amig eldöntöd mit is szeretnél hosszú távon csinálni.
2013. febr. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kicsit későn kapcsolták fel a villanyt...
2013. febr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!