Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon elszúrtam? Mit tudok...

Nagyon elszúrtam? Mit tudok ilyen helyzetben kezdeni magammal?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és sajnos az elmúlt 4 évemet nagyon elrontottam. 9.-ben megbuktam, így azt 2-szer ismételtem. Utolsó évre (most) átjöttem estire, hogy ne kelljen sokat utaznom. A jegyeim 11.-ig 2-esek és 3-asok voltak. A tananyagokkal nagyon le vagyok maradva, de érettségiből szeretném kihozni a maximumot és akkor, azt így lehet duplán számítani. Estin nem tudom, hogy van-e lehetőségem emeltre, úgy értem, hogy fel-e készítenek (infóból szeretnék). A lényeg, hogy eddig szakácsnak akartam menni, de ma bizonyos okok miatt rájöttem, hogy tanulni szeretnék. Villamos, ill. gépészmérnökkel szimpatizálok, de oda viszont matek, informatika és fizikai is kell. Informatikából viszonylag jól állok, de fizika csak 2 évig volt, akkor se tanítottak semmi, matekból pedig 2-es vagyok. Úgy, hogy gondolom ez halott ügy, de érdekelne, hogy akkor milyen normális" diplomát lehet szerezni ilyen körülmények között (nem büfészakra).

Először azért nem akartam egyetemre vagy fősulira, mert a szüleim épp, hogy elég pénzt keresnek, hogy megéljünk (4-en vagyunk) így nem akartam 5 évig a nyakukon élősködni. A probléma továbbra is fennáll, de azért nem szeretném végleg elvetni az ötleteket és gondoltam kikérem más véleményét is. Esetleg olyan lehetőség van, hogy egyetem és OKJ egyszerre, ill. esti tagozaton vagy levelezősön van állami támogatás?



2012. szept. 28. 19:19
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!