Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki középiskolában...

Ha valaki középiskolában 3-mas matematikából, de fizkából, kémiából és biológiából, plusz még a többi tantárgyból nagyon jó: 4-es,5-ös, azt még felvehetik az orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés
Ha kérhetném olyas valaki írjon, aki pontos választ tud erre adni, nem pedig azt, hogy "szerinte" milyenek lehetnek a jelenlegi tényállások...
2009. szept. 5. 21:58
 1/4 anonim válasza:
Persze,simán.A SOTE-hoz azthiszem kémia,biosz kell, és azokból (mint írtad) elég jó vagy.
2009. szept. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, egy dolog, hogy felvesznek (ilyen eredményekkel nem kizárt, _ha_ az érettségit sem rontod el), de az orvosin benn is kell maradni. Első évben elég kemény biostatisztika és biofizika képzést fogsz kapni, amit matek-fizika nélkül nehezen lehet letenni. Javaslom, gyúrj a gyengébb tárgyakra is, nem az érettségi (ami hála hilleréknek, csak egy lebutított totózás), hanem a bennmaradás miatt. (II. éves medikus)
2009. szept. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem. A matematikával van egy kis bajom, de elhatároztam, hogy sokkal több időt fogok rászánni, mint tavaly és minden héten legalább egyszer megyek magamat korrepetáltatni magam belőle, és remélem, hogy legalább 4-es megleszek belőle. Egyébként a fizikával nincsenek úgy komolyabb bajaim végülis...Tavaly félévkor kitűnő voltam belőle, csak év végére rontottam le 4-esre, de akkor is egy erős 4-es lettem. Remélem, ebből is legalább ilyen jó leszek, vagy ötös...Egyébként minden órára így is becsülettel készülök, tehát úgy gondolom, hogy az érettségit sem fogom elrontani.

És nagyon nehéz ott a fizika-matematika része az orvosinak?

2009. szept. 5. 23:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, a matekkal ne törődj, én is hármas voltam belőle, mégis bekerültem. Matekos rész szinte nincs is, kivéve amikor számolgatni kell kémiából meg hasonlók. A fizika teljesen más, mint a gimiben, nehezebb sokkal. Én biosz emelt + fizika középpel mentem, mindenki mondta, hogy a kémiával többet érek, de szerintem a fizika érettségi sokkal könnyebb. Amúgy ha a duplázós módszerrel tehát a két érettségi százalékodat összeadod és azt megszprzpd kettővel akkor nem számít, hogy miből hányas voltál, de ha a másik módszert akarnád, akkor jobb, ha mindenből ötös, de ebből nagyon kevés embernek jön ki több pontja. Úgyhogy azt mondom, hogy hajts rá az emelt bioszra + a fizikára vagy a kémiára és legyen legalább egy középfokú nyelvvizsgád.
2009. szept. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!