Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám felmentetni...

Hogyan tudnám felmentetni magam matekból?

Figyelt kérdés
Minden tantárgyból viszonylag jól állok de a matek az nagyon rossz. 11-be járok most,de ebbe az évbe csak egyeseim vannak. Somogy megyei vagyok

2013. febr. 12. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
kötelező tananyag ebben az életben soha senkit nem mentettek fel matekból...
2013. febr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
volt olyan ismerősöm aki fel volt mentve matekból. Csak nem tudom vele felvenni a kapcsolatot. Érettségin meg egy másik tárgyat kellet választania helyette
2013. febr. 12. 22:15
 3/14 anonim ***** válasza:
El kell menned a tanulási képességeket vizsgáló Rehabilitációs bizottság elé, ahol megnézik az iq-dat, csinálnak teszteket és megnéz egy pszichológus, elbeszélgetnek veled. A vizsgálatra ajánlania pedig a matektanárnak kell.
2013. febr. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Pontos menetét nem tudom, nekem is csak az egyik osztálytársam volt ilyen, de nem muszáj a tanárnak ajánlania (az osztálytársamat utálta a matektanár, szóval biztos nem ajánlotta ilyenre), de minden más, amit az előttem szóló írt, igaz.
2013. febr. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha elmúltál 16 éves akkor már nem lehet felmentetni magad matekból.
2013. febr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Az én osztálytársam az érettségije évében mentette fel magát! Szóval biztosan fel lehet.
2013. febr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Osztálytársam is volt, neki kellett kérnie papírt a tanártól, őt se szerette, de köteles megadni, ha nem, akkor az igazgató ad.
2013. febr. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én elhiszem, hogy az osztálytársadat 12. osztályban felmentették matekból = nem kell érettségiznie. Viszont nekik már biztosan volt egy "kórtörténetük" ami 16 éves koruk előtt kezdődött.

Tudomásom szerint a mai magyar törvények szerint ha valakiről 16 éves koráig nem derül ki valamilyen discalculia vagy más azt már nem lehet felmenteni az érettségi alól.

2013. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igazság szerint nem úgy volt, hogy elment felmentetni magát. Elment valami IQ-tesztre, ahol kiderült, hogy minden tesztet átlag felettire sikerült megcsinálnia, viszont (fiú létére) a térlátásos dolgok nem mentek neki. Először kapott egy papírt arról, hogy térgeometriás feladatot nem pontozhatnak neki érettségin, például ha a nagy részben van ilyen feladat, ami 18 pontot ér (ha jól emlékszem), akkor ő a 82 ponthoz képest kap százalékot. Aztán valahogy kibulizta a teljes felmentést. Nem volt semmi kortörténet vagy hasonló.
2013. febr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Nekünk nem kellett matekból érettségizni! Nem mentettük fel magunkat, nem volt könnyített iskola, egyszerűen nem kellett. Minden másból érettségiztünk.
2013. febr. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!