Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most tulajdonképpen mi ez a...

Most tulajdonképpen mi ez a nagy tüntetősdi? Én már elvesztettem a fonalat.

Figyelt kérdés

Tüntető egyetemisták, most tulajdonképpen miért tüntettek? Meg mi ez, hogy úgy tüntettek a KORMÁNY ellen, hogy bementek egy előadásra, és félbeszakítjátok az előadást? A pofámról leégne a bőr, ha bármelyik professzorommal szemben meg merném ezt lépni. (De nem is lépném meg, mivel tisztelem őket annyira, hogy ne tegyem.)

Gondoljátok, hogy ezáltal majd eltörlik a hallgatói szerződést? (Ami egyébként az egyetlen értelmes gondolata volt a kormánynak a felsőoktatással, meg úgy alapból az oktatással kapcsolatban. Mielőtt ezért a kijelentésért megkapnám a magamét, hozzátenném, hogy én is egyetemista vagyok, tehát ezzel magam ellen is beszélek, mivel nekem 12 milliót kellene visszafizetnem, ha Magyarország elhagyása mellett döntenék).

Szóval valaki magyarázza már el, hogy ez most mire jó! :D Köszi :)



2013. febr. 12. 22:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Az nem tetszik, hogy az alaptörvénybe be akarják írni, így bebetonozva azt a későbbi évekre is.
2013. febr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%
Most tanulni nem akarnak, később dolgozni. Beállnának az élősködők sorába, de abból már így is van elég.
2013. febr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Aha, értem. Változatlanul az a véleményem, hogy a hallgatói szerződés nem hülyeség. Ha valaki ki akar menni külföldre, az fizesse vissza azt a pénzt, amivel a a magyar adófizetők járultak hozzá a képzéséhez. Elég kevés a valószínűsége, hogy én külföldön fogok dolgozni diploma után, de ha kint is fogok letelepedni, akkor vissza is fizetem a képzésem díját, mert ez így fair.

Különben azoknak, akik most csinálják a fesztivált, nincsen oktatás? Vagy nem paráznak attól, hogy majd vizsgán visszanyal a fagyi? Nem az egyetem tanárait kéne büntetni azért, amit a politikusok tesznek.

2013. febr. 12. 23:03
 4/23 A kérdező kommentje:
*elég NAGY a valószínűsége, hogy külföldön fogok dolgozni
2013. febr. 12. 23:03
 5/23 anonim ***** válasza:
55%
Már az első hét után le kellett volna állniuk. Visszaállították - nagyjából - a keretszámokat, de az, hogy egyéves fáziskésés után jut eszükbe tüntetni a hallgatói szerződés ellen, az már elég béna dolog. Én is olvastam most, hogy ilyen pofátlanul viselkedtek az egyetemen, ez már nevetséges és gyerekes, semmi értelme nincs. Egyáltalán nem egyetemistákhoz méltón viselkednek - szomorú, hogy nem lehet rájuk felnézni, mint anno. Megzavarták olyan emberkék óráit, akiknek fontos, hogy tanuljanak, nem szeretnek csúszni a tananyagban, és hétről hétre várják bizonyos tanárok előadásait, erre a kis gnómok ott partiznak, mintha bárkit is érdekelne, hogy ők hol alszanak. Én most készülök egyetemre, és én is aláírnám a szerződést, mivel ha az adózók pénzén óhajtok tanulni, akkor már valamilyen formában adjam is vissza, amit én kaptam tőlük. Nem is értem, mi a problémájuk ezzel. Ha meg ennyire egyértelműen külföldre készülnek, akkor ott úgyis szétkeresik majd az agyukat, és röhögve visszafizethetik a tandíjukat. Attól megyek falnak, amikor látom a hírekben, hogy nevetve vonulnak, mintha a Szigetre mennének, nem egy tüntetésen vennének részt. Szerintem a háromnegyedük írni sem tud helyesen, nemhogy gőze legyen arról, mi a francért van ott. Júúúj, parteeeee, hátha lesznek jó pasik!
2013. febr. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, örülök, hogy vannak még ilyen normális diákok, mint te! :)
2013. febr. 12. 23:05
 7/23 anonim ***** válasza:
53%

Hát, majd csak LESZEK diák - nagyon remélem. :)


Azt nem értem egyébként, hogy én még egy olyan magánembertől sem olvastam azt, hogy ,,pedig igenis k*csögség a hallgató szerződés, és igenis töröljék el", szóval akkor ki is buzdítja a sok birkát arra, hogy ne értsen egyet a hallgatói szerződéssel? Egy tüntető tényleg tudna normálisan érvelni ellene? Ez olyan ötéves szintű hozzáállás - ,,Anya, én a macit is kérem meg a kisautót, különben levetem magam a földre!" Semmi kompromisszumot nem fogadnak el. Kukoricacsutkán kellene térdeltetni a sok nagyszájút a sarokban. ,,Ki mondja azt, hogy a hallgatói szerződés hülyeség?" - tette fel a kérdést egy buzgó hallgató a társainkat a Hírekben. Ez is, te jó ég... Általánosban voltak ilyen szavazások, hogy ,,ki mondja azt, hogy inkább holnapután írjunk dolgozatot?" És ha a tanárnak jókedve volt, beadta a derekát egy ,,oké, de akkor majd több kérdés lesz" kikötéssel. Ezek a tüntetők is kisdiák szinten vannak.

2013. febr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
56%
A diákok rájöttek, hogy a kormány átverte őket! Nekik van igazuk.
2013. febr. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
53%
Én fősulira járok, és szerintem sincs akkor hátránya a hallgatói szerződésnek, csak azoknak, akik már eleve külföldben gondolkodnak/gondolkodtak. Az meg, hogy jórészük nem tud normálisan írni.. Az már magára vessen. Persze, a tüntetés is jó, megvan minden: haverok, buli, Fanta :)
2013. febr. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Mellesleg [link]
2013. febr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!