Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most tulajdonképpen mi ez a...

Most tulajdonképpen mi ez a nagy tüntetősdi? Én már elvesztettem a fonalat.

Figyelt kérdés

Tüntető egyetemisták, most tulajdonképpen miért tüntettek? Meg mi ez, hogy úgy tüntettek a KORMÁNY ellen, hogy bementek egy előadásra, és félbeszakítjátok az előadást? A pofámról leégne a bőr, ha bármelyik professzorommal szemben meg merném ezt lépni. (De nem is lépném meg, mivel tisztelem őket annyira, hogy ne tegyem.)

Gondoljátok, hogy ezáltal majd eltörlik a hallgatói szerződést? (Ami egyébként az egyetlen értelmes gondolata volt a kormánynak a felsőoktatással, meg úgy alapból az oktatással kapcsolatban. Mielőtt ezért a kijelentésért megkapnám a magamét, hozzátenném, hogy én is egyetemista vagyok, tehát ezzel magam ellen is beszélek, mivel nekem 12 milliót kellene visszafizetnem, ha Magyarország elhagyása mellett döntenék).

Szóval valaki magyarázza már el, hogy ez most mire jó! :D Köszi :)



2013. febr. 12. 22:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
56%

Rémisztő az a tájékozatlanság, ami ezekből a hozzászólásokból kicseng.

Kívánom a röghözkötés helyeslőinek, hogy legyen elég hosszú az életük, hogy diplomás közmunkásként legyen idejük a havi 37.000 Ft éhbérből visszafizetni a tandíjukat.

2013. febr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Harmadéves hallgató vagyok, decemberben még követtem az eseményeket, de már én sem értem, mit miért csinálnak...

A hallgatói szerződéssel viszont én sem értek egyet. Nem igazán szeretnék külföldre menni, ez az otthonom, de ha huzamosabb ideig nem fogok tudni elhelyezkedni (normális munkakörbe, normális fizetésért), akkor elmegyek innen. És ne mondja senki, hogy piacképes tudást kell szerezni. Egy olyan országban, ahol kétszer annyi álláskereső van, mint ahány állás (nem tudok pontos statisztikát, de az ismerősi körből körülbelül ilyen arányt számítanék), NINCS olyan tudás, amivel 100%, hogy hamar el tudsz helyezkedni. Példának mondanám egy ismerősömet. Megszűnt a cég, ahol programozóként dolgozott (ami ugyebár elvileg keresett szakma), aztán elkezdett önéletrajzokat küldözgetni. Napi 2-3 önéletrajzot küldött szerte az országba, minden nagyobb városba. Februártól októberig tartott, amíg talált állást. Pedig fiatal (26 éves), tehetséges, motivált. Summa summarum, a hallgatói szerződés nem lenne hülyeség, ha elég munkahely lenne, vagy valami úton-módon biztosítanák, hogy TÉNYLEG legyen munkája az embereknek. A friss diplomások nagyrésze nem azért megy el, mert nem szereti Magyarországot. Hanem mert itt nem (vagy csak nagyon nehezen lehet elkezdeni az életet.

2013. febr. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
85%

,,Rémisztő az a tájékozatlanság, ami ezekből a hozzászólásokból kicseng.

Kívánom a röghözkötés helyeslőinek, hogy legyen elég hosszú az életük, hogy diplomás közmunkásként legyen idejük a havi 37.000 Ft éhbérből visszafizetni a tandíjukat."


Itt nincs tájékozatlanság. Húsz év alatt a képzési időd kétszeresét kell itthon ,,letöltened", a többi évben azt teszel, amit akarsz. Az átlagnak 6-10 évet kell itthon maradnia, de el is mehet rögtön, és 10-14 év alatt felhúzhat egy áloméletet magának, amiből simán ki tudja fizetni a hitelét. Persze az orvosok tényleg rosszul járnak, elvégre őket meg se fizetik rendesen - az ő esetükre valószínűleg nemsokára kidolgoznak egy másik eshetőséget. Elismerem, rájuk nézve nagy kiszúrás a szerződés, viszont a tüntetők között nem hiszem, hogy sok az orvostanonc...

2013. febr. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"Summa summarum, a hallgatói szerződés nem lenne hülyeség, ha elég munkahely lenne, vagy valami úton-módon biztosítanák, hogy TÉNYLEG legyen munkája az embereknek"


Ez a mondat a dolog lényege!


Régen volt már, hogy az egyetem padjait koptattam.

Talán furcsán hangzik, de akkoriban is volt hallgatói szerződés! De..

De azt nem az állammal, hanem egy céggel kötöttem! Olyan feltétellel, hogy ahány évig a tanulmányi eredményemtől függő ösztöndíjat adnak, annyi évig kell a cégnél dolgoznom, ellenkező esetben vissza kellett volna fizetni.

Így azzal a tudattal tanulhattam, hogy végzés után van munkahelyem, van biztos megélhetésem.

Ha egy kicsit elkezdesz számolni, akkor hamar rájössz, hogy az aktív éveim alatt (34 év) a bekerülési költségem sokszorosát fizettem vissza az államnak adók formájában! Senki sem járt rosszul.


Az államnak az volna a dolga, hogy megteremtse a tanulás feltételeit, és gondoskodjon munkahelyről.

De ez a kormánynak nevezett rablóbanda nem a munkahelyek számát, hanem a kilátástalanság miatt eltávozók számát gyarapítja!


Aki ezt nem látja, az enyhén szólva is tájékozatlan.

2013. febr. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
68%

Ez a tüntetés nevetséges. Nincs jobb dolguk. Én inkább tanulok. Ha megkérdezi vki a tüntetőket érdekes válaszokat kaphat. Sokan azt sem tudják miért vannak ott. Van aki azt mondta, hogy helyes srácok vannak a tüntetésen.

Ilyenek ne is jöjjenek a felsőoktatásba!!!!!

Unatkozó, tanulni nem akarók vannak ott.

Ezekkel a törvényekkel pont az ilyenek lennének kiszűrhetőek.

2013. febr. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha odamennél a padon alvó, oktatást akadályozó hallgatóhoz, az sem tudná megmondani, mi miatt is apláverezik pontosan. Gondolom buli nekik. Benne vannak a tévében, tanulni meg úgysem akarnak, így legalább nem kell órákra járniuk. Bocs, de nagyon rossz véleménnyel vagyok a sok HÖK-ös megmondóemberről, akik ott csalnak, ahol nem szégyellnek.
2013. febr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
2013. febr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Térjünk vissza a kérdésre akkor, ha lehúztál már pár évet ebben a csodálatos eü-ben. (Mert gondolom orvosnak tanulsz).

Feltételezem kb. másodéves vagy.

2013. febr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Hülyének nézel? Tökéletesen tisztában vagyok azzal a sz*r helyzettel, ami Magyarországon uralkodik. Nyilván az egészségügyi helyzettel is, nem rózsaszín szemüvegben járom a világot.

Feljebb írtam is, hogy külföldön képzelem el a jövőmet. Azt is tudom, hogy a legtöbben azért mennek ki külföldre, mert itthon nincs lehetőség az elhelyezkedésre/katasztrofálisak a körülmények. ettől függetlenül úgy gondolom, hogy ha én amellett döntök, hogy a szerzett tudásomat nem itthon fogom kamatoztatni, akkor az a minimum, hogy ezt a pénzt visszaadom "azoknak", akiktől kaptam, hogy további képzésekre tudják majd fordítani. Na jó, ez elég idillikusan hangzott, mert isten tudja, hol fog landolni az a rengeteg pénz, ami így visszakerül állambácsi kezébe :)

2013. febr. 13. 18:59
 20/23 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nincs szívem tovább rövidíteni ezt a szerencsétlen országot. :)
2013. febr. 13. 18:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!