Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógypedagógia vagy magyar-tör...

Gyógypedagógia vagy magyar-töri tanár?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, melyik szaknak van nagyobb jövője, melyikkel lehet jobban elhelyezkedni, illetve melyik jár több tanulással. Köszönöm! :)
2013. febr. 22. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem gyógypedagógiával!Mikor akarsz jelentkezni?
2013. febr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha így állsz hozzá, gyógypedagógusnak biztosan nem leszel jó, hiszen azt a pályát még elhivatottak is sokszor otthagyják.
2013. febr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mindkettő érdekel, sokat olvastam a gyógypedagógiáról, szívesen tanulnám, csinálnám. Nem arra voltam kíváncsi, hogy a dolgokhoz való hozzáállásomat minősítsd.

Első válaszoló: köszönöm! :)

2013. febr. 26. 09:49
 4/9 anonim ***** válasza:
szívesen :)
2013. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szerintem is gyógypedagógia a nyerő. Én is gyógypedagógusnak készülök, és nagyon élvezem a gyakorlati részét (is) :)
2013. febr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó hozzászóló!Hova jársz gyógypedagógiára?És milyen szakirányt választottál?
2013. febr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Hello! Elte gyógypedre járok, szomatopedagógiát és tanulásában akadályozottak pedagógiáját tanulok. Nekünk mindig azt mondják, hogy hiány van gyógypedagógusokból. Tanulni elég sok mindent kell. Anatómiát, pszichológiát, tantárgyi módszertanokat, a szakos ismereteket (pl. nálunk szomatón gyógytornát, mozgás szervrendszert és a betegségeit) attól függően, hogy mire mész. Akkor nagyon jó, hogyha van benned bőven kreativitás és elhivatottság, én azt is szeretem benne, hogy rengeteg irányba el lehet indulni, a táncterápiától kezdve, a tanításon át, a mozgásnevelésig, tényleg sok minden van.
2013. márc. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Töri-könyvtár szakot végeztem 8 éve, nem kaptam vele sosem munkát.

Gyógypedagógus nagyon más. Elhelyezkedési esélye biztos több van, de sérült gyerekekkel iszonyatosan nehéz foglalkozni. Én alkalmatlan lennék rá. Még a normális, de butácska gyerekekkel is nehezen találom a hangot.


Tanulni mindkettőnél jóval többet kell, mint amit általában gondolnak ezekről a szakokról. Kösd fel a gatyád! Később is folyamatosan kell továbbképzésekre járni, különben elveszik, megkopik, értéktelenné válik a tudás...mint ahogy nálam már meg is történt.

2013. ápr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nagyon sokat segítettél, köszönöm! :) A többieknek is.
2013. jún. 26. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!